STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Lygocoris contaminatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 7 4 4 15 30 13 15



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Strawiński K. 1936), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Strawiński K. 1936), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Tarnawa Wyżnia (FV34, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a), Psarska Góra (DB94, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Mrowla (EA64, Strawiński K. 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Poznań, I (XU30, Studziński A. et Małachowska D. 1973)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bruskowo (XA24, Karl O. 1935), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Sławno (XA02, Karl O. 1935), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003)

Pojezierze Mazurskie
rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), ¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Groszów (WS66, Assmann A. 1854), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Poręba (CA89, Hebda G. 2003), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Hebda G. 2003), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b, Hebda G. 2003)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina za Bramk± (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Błonia (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.