START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Plagiognathus vitellinus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 1 6 8 27 13 11



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1910a, Strawiński 1936), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910a, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910a, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Przydonica (DA80, Smreczyński 1910a, Strawiński 1936), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et al. 1989)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), rez. Bór na Czerwonem (DV37, Gorczyca et al. 1989), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Teresin (DC58, Smreczyński 1954)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a)

Sudety Wschodnie
Masyw Śnieżnika, I (XR36, Polentz 1944), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca et al. 1989), Zieleniec, I (XR08, Gorczyca et al. 1989)

Śląsk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca 1991), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Boczań (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Jaworzynka (DV25, Smreczyński 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński 1954), Krokiew (DV25, Smreczyński 1954), Kuźnice (DV25, Smreczyński 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Sławin (FB08, Ziarkiewicz 1957), Wandzin (FB19, Ziarkiewicz 1957), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz 1957)

Wzgórza Trzebnickie
Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.