START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Nabidae   >>   Himacerus major

Na podstawie: "Klucze do oznaczania owadów Polski. Część XVIII. Zeszyt 7. Nabidae, Reduviidae i Phymatidae". A. Cmoluchowa. PWN 1978.
Himacerus major:
Brak długich włosków na głowie, tułowiu i odwłoku; pierwszy człon czułków krótszy od głowy o połowę lub 1/3 długości, drugi człon krótszy od przedplecza; oczy nieznacznie oddalone od przedplecza, boki głowy za oczami skośnie lub półokrągło schodzą się do zwężenia szyjnego; odległość między oczami większa od szerokości oka; tylne kąty przedplecza ukośnie ścięte.; golenie pierwszej pary nóg z nieznacznym rozszerzeniem.; uda długie, umiarkowanej grubości, bez ząbków i stożkowatego rozszerzenia od spodu; listewka odwłoka od spodu nie odgraniczona bruzdą, uniesiona do góry.; sternity odwłoka z szeregiem błyszczących plamek leżących blisko zewnętrznego brzegu każdego z nich; długość ciała 8,5-9,5 mm;
Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.