STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Acanthosoma haemorrhoidale


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 5 11 12 13 23 26 57



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Nieznajowa (EV28, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ostrów (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl (FA21, Lis J.A. 1989a)

Beskid Zachodni
Grabina (CA21, Lis J.A. 1989a), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1954), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki S. 1915), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Góry Świętokrzyskie
Święty Krzyż (EB03, Kowalczyk J.K. et Śliwiński Z. 1988), Zapusty (EB03, Kowalczyk J.K. et Śliwiński Z. 1988)

Nizina Mazowiecka
Aleksandrówka (EC31, Gierlasiński G. et al. 2019b), Arkadia (DC37, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Kamieńczyk (ED32, Gierlasiński G. et al. 2019b), Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński G. et al. 2019b), Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Podkowa Leśna (DC87, Lis J.A. 1989a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski A. 1913, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Gościm, I (WU44, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Jezioro Malcz (WT19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łagowsko-Sulęciński PK (WU20, Gierlasiński G. et al. 2019b), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Korcz A. 2000), Poźrzadło (WT19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Taczanów (XT84, Gierlasiński G. et al. 2018a), Zielona Góra (WT35, Gruhl K. 1929)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24, Karl O. 1935), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Dziwnów (VV88, Lis J.A. 1989a), Gajki (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, Brzeźno (CF43, Brischke C.G.A. 1894), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdańsk, II (CF43, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Kuźnica (CF46, Gierlasiński G. et al. 2018b), Łeba (XA66, Lis B. et Lis J.A. 2009, Gierlasiński G. et al. 2019b), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Sarbinowo Morskie (WA61, Lis B. et Lis J.A. 2009), Słowiński PN, I (XA46, Lis B. et Lis J.A. 2009), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Mielnik (FD30, Lis J.A. 1989a)

Pojezierze Mazurskie
Kopanica (FE48, Gierlasiński G. et al. 2019b), Susz (CE95, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Cisiny (CE13, Kosicki S. 1958), Dobrcz (CE00, Wrzesińska D. et al. 2013), Dolina Mirachowskiej Strugi (CF03, Ciechanowski M. et al. 2004b), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a), Zalesiczki (XA33, Karl O. 1935)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1949, Hebda G. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Lis J.A. 1989a), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Hucisko, II (FB40, Strawiński K. 1956a), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Nart (FB40, Strawiński K. 1956a), Stary Zamość (FB53, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, I (XR76, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis B. et Lis J.A. 2009), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Sudety Zachodnie
Góry Stołowe (WR99, Lis B. et Lis J.A. 2009), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893)

Śląsk Dolny
Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1989a), Opole (YS01, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Las Strachociński (XS56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1944)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Katowice, Park Kościuszki (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Pogorzyce (CA85, Stobiecki S. 1915), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987a), Wilkowice, I (CA48, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Tatry
Polana Rogoźniczańska (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Będkowska (DA15, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Bonarka (DA24, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Prądnik (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Ojcowski PN, Skała Krukowskiego (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), rez. Kajasówka (DA04, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Puławy (EB69, Strawiński K. 1936)

Wyżyna Małopolska
Bogucice (DA79, Lis J.A. 1989a), Lasków (DB41, Lis J.A. 1989a), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1989a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Ose (XS89, Lanzke A. et Polentz G. 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.