STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Adelphocoris quadripunctatus




Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Meszna, I (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel G. 2013), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Niedźwiedź (DV39, Smreczyński S. 1910b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Bieszczady
Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Nizina Mazowiecka
Zbroszki (DD93, Lechowski L. 1989b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c, Mikołajski M. 1962d, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jelenia Góra (WS53, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szczawno Zdrój (WS82, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Dolny
Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Górny
Bogacica (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Czaple Wolne (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Kadłubiec (CA09, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Hebda G. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tatry (DV25, Horvath G. 1897, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowa Wieś, I (DA24, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz T. 1957, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bachus (FB68, Dziedzic R. et Łętowski D. 2002), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski A. et al. 2016), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zagórzyce (DA68, Taszakowski A. et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Smogorzów Wielki (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.