STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Adelphocoris quadripunctatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 1 4 9 9 26 22 74



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Krempna (EV38, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Mrukowa (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ożenna (EV37, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Meszna, I (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel G. 2013), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Nizina Mazowiecka
Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zbroszki (DD93, Lechowski L. 1989)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Grodzisko (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Gryżyna (WT18, Gierlasiński G. et al. 2019b), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 2000), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), Siecieborzyce (WT32, Gierlasiński G. et al. 2019b), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Sianożęty (WA40, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), woj. olsztyńskie (Mikołajski M. 1961c), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Tuchola, Rudzki Most (XV93, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pomorze
(Stichel W. 1956)

Prusy
(Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jelenia Góra (WS53, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Smogorzów Wielki (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931), Złotoryja (WS66, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk Górny
Bogacica (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Czaple Wolne (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Kadłubiec (CA09, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Osiek, II (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński S. 1954), Tatry (DV25, Horvath G. 1897)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Bronowice (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Łagiewniki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989, Lis J.A. 1989b, Hebda G. 2003), Szczekociny (DB10, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz T. 1957), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), rez. Bachus (FB68, Dziedzic R. et Łętowski D. 2002), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski A. et al. 2016), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Zagórzyce (DA68, Taszakowski A. et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.