STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Adomerus biguttatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 7 9 13 7 10 20 6



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński S. 1906b, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Cieszyn (CA21, Lis J.A. 1989a), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b), Tuł (CA30, Lis J.A. 1989a)

Galicja Zachodnia
(Łomnicki M. 1882)

Nizina Mazowiecka
Anin (EC18, Lis J.A. 1989a), Obory (EC16, Smreczyński S. 1954), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski A. 1913), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz A. 1963), Wielkopolski PN (XT29, Kocorek A. 1996)

Pobrzeże Bałtyku
Bałam±tek (XA35, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Jurata (CF56, Smreczyński S. 1954), Modlinek (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b), Sianożęty (WA40, Gierlasiński G. et al. 2018b), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Kocorek A. 1996), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Korhynie (FA78, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Konradów (XR27, Scholtz H. 1847)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

¦l±sk Dolny
Krotoszyce (WS76, Polentz G. 1944), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Pietrzykowice (XS35, Assmann A. 1854), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Połomia (CA39, Lis J.A. 1989b), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

¦l±sk
(Weigel J.A.V. 1806, Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
rez. Stawska Góra (FB67, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 1998)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Kocorek A. 1996), Polana Polichno (DA69, Kocorek A. 1996)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.