START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Aelia rostrata


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 12 10 5 28 10 14



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Przemy¶l, Winna Góra (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Cieszyn (CA21, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Dziekanów Le¶ny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1957), Garbatka (EC40, Lis J.A. 1990a), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1957, Bilewicz-Pawińska 1959, Bilewicz-Pawińska 1961a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Kruszyn, I (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Pawłówek (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Piechcin (CD05, Gierlasiński et al. 2020a), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz 1963), Pszczew (WU51, Korcz 2010a), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz 1963), Solec Kujawski (CD18, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Smreczyński 1954)

Podlasie
Turna Mała (FD20, Jędryczkowski 2010), Wólka Nadbużna (FD20, Jędryczkowski 2010)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c), ¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Reda (CF25, Smreczyński 1954), Sulnówko (CE22, Gierlasiński et al. 2020a), Szczecin, Osowice (VV71, Schmidt 1928), Szczecin, Zaborsko (WU09, Schmidt 1928)

Pomorze
(Schmidt 1928)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Szum (FA58, Strawiński 1959b), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Szarowola (FA69, Tenenbaum 1921), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Zachodnie
Zielonka (WS92, Schumacher 1912a)

¦l±sk Dolny
Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), P±tnów Legnicki (WS67, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Libi±ż (CA75, Stobiecki 1886), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

¦l±sk
(Scholtz 1847, Assmann 1854)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Stobiecki 1886), Rz±ska (DA15, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Fedorko 1957, Strawiński 1957b, Ziarkiewicz 1958)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Lis J.A. 1990a), Grotniki (CC85, Gierlasiński et al. 2020a), Korytnica (DB61, Lis J.A. 1990a), rez. Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1990a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Sobków (DB61, Lis J.A. 1990a)

Wzgórza Trzebnickie
Trzebnica (XS48, Lis J.A. 1990a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.