START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PI¦MIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Agnocoris rubicundus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 11 1 5 16 10 4 17



Beskid Wschodni
Przemy¶l (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Goleszów, Jasieniowa (CA31, Gierlasiński 2020), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Nowy S±cz (DV79, Niemczyk 1963), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Miedniewice (DC45, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), D±brówka, I (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Piła, II (YT05, Markiewicz et al. 2022), Żbiki (XT96, Markiewicz et al. 2022)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Kiezmark (CF61, Tarnawski 2013b), Kluki (XA56, Korcz 2003)

Podlasie
Biebrzański PN, Grobla Honczarowska (FE00, Gierlasiński et al. 2021a), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Polska
(Stichel 1933, Strawiński 1950a, Smreczyński 1954, Stichel 1956, Strawiński 1974)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996)

Sudety Wschodnie
Masyw ¦nieżnika, I (XR36, Assmann 1854, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Duszniki-Zdrój (WR98, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Janowice Wielkie (WS63, Gierlasiński et al. 2021b), Jedlina-Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie-Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Orlica (WR97, Assmann 1854, Scholz 1931), Szczawno-Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Bielice, II (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Boboluszki (YS04, Wolski et Skora 2012), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2020a), Groszów (WS66, Assmann 1854), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2021a), Lisie Ł±ki, II (XS74, Wolski et Skora 2012), Opole (YS01, Wolski et Skora 2012, Skora et al. 2013), Przedmo¶cie (XS17, Scholz 1931), Uroczysko Lisie Ł±ki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Ładza (YS03, Wolski et Skora 2012)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Rybaki (DA24, Łomnicki 1882), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Gierlasiński et al. 2022a), Kraków (DA24, Smreczyński 1908a, Strawiński 1936)

Wyżyna Lubelska
Michałówka, I (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2022.