STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Amblytylus nasutus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 9 15 25 37



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Wapienne (EV19, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977)

Beskid Zachodni
Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Skierniewice (DC45, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zbroszki (DD93, Lechowski L. 1989)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Mutowo (XU03, Korcz A. 1993), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zrazim (XU65, Schumacher F. 1913b)

Pobrzeże Bałtyku
Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Wolin (VV67, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Niemirów (FC49, Gorczyca J. 1991), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966), Sutno (FC49, Gorczyca J. 1991)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c), Pisz (EE54, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Stargard Szczeciński (WV00, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006), Kietrz, I (BA85, Gorczyca J. 1991), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Malczyce (XS07, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Polentz G. 1943), Wrocław, Leśnica (XS36, Polentz G. 1944)

Śląsk Górny
Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1983, Herczek A. 1987), Stradów (DA68, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.