START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Amblytylus nasutus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 9 15 25 52



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Wapienne (EV19, Cmoluchowa et Lechowski 1977)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Zbroszki (DD93, Lechowski 1989)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Białe Błota (XU95, Gierlasiński et al. 2020a), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Piła, II (YT05, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Prowincja Poznań (Stichel 1933), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zrazim (XU65, Schumacher 1913b)

Pobrzeże Bałtyku
Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Wolin (VV67, Lis J.A. et Gorczyca 1991)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Niemirów (FC49, Gorczyca 1991), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966), Sutno (FC49, Gorczyca 1991)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c), Pisz (EE54, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Stargard Szczeciński (WV00, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda 2011)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz 1931), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Kietrz, I (BA85, Gorczyca 1991), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Malczyce (XS07, Lanzke et Polentz 1942), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943), Wrocław, Leśnica (XS36, Polentz 1944)

Śląsk Górny
Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1983, Herczek 1987), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.