STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Anthocoris nemoralis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 2 6 8 34 5 28



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Cięcina (CV69, Smreczyński S. 1954), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Nowy Sącz (DV79, Koślińska M. 1963), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Trzemeśnia (DA21, Stobiecki S. 1915), Wola Skrzydlańska (DA31, Smreczyński S. 1910b)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a), Psarska Góra (DB94, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Koślińska M. 1963, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Strumiany (DC67, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Korcz A. 1973), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz A. 1970), Trzebaw (XT29, Korcz A. 1970), Turew (XT27, Trojan P. 1989)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Pojezierze Pomorskie
Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Hałka-Wojciechowicz E. 1997)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Szperówka (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Wschodnie
Międzygórze (XR26, Gierlasiński G. 2017b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a, Hebda G. 2002b)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholz M.F.R. 1931), Dańczów (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński G. 2016b)

Śląsk Dolny
Bolków (WS74, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Ujazd Dolny (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, Fosa Miejska (XS46, Gil R. et al. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski A. et Kaszyca-Taszakowska N. 2019), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2002b), Zabrze (CA47, Nowicki M. 1868)

Śląsk
(Scholtz H. 1847)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz T. 1957)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Łysa Góra, II (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.