STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Apolygus lucorum


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 4 10 23 43 50 69



Beskid Wschodni
Chyrowa (EV48, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Kąty, II (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1982, Hałka-Wojciechowicz E. 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005), Dęby Szlacheckie (CC39, Obarski J. 1961), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Inowrocław (CD15, Obarski J. 1960), Klęka (XT67, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961), Mutowo (XU03, Korcz A. 1993), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1986, Baranowski T. et al. 1988, Korcz A. 2000), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), Raciborów (CC98, Korcz A. 2001), Sokołów (CD80, Obarski J. 1960), Strykowo (XT18, Miczyńska Z. et al. 1961, Obarski J. 1961), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Charnowo (XA24, Karl O. 1935), Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Ciemińskie Błota (XA55, Korcz A. 2003), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, III (XA56, Korcz A. 2003), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003), Świnoujście (VV57, Wagner E. 1941a, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), woj. olsztyńskie (Mikołajski M. 1961c), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl O. 1935), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widzino (XA23, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. et al. 2019b), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
(Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Legnica (WS87, Polentz G. 1944), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009), Środa Śląska (XS16, Polentz G. 1944), Węgliniec (WS18, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Mysłowice, I (CA66, Lis J.A. 1989b), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zakrzów, I (BA97, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868, Strawiński K. 1936)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Planty (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Prądnik Czerwony (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1906b), Krzeszowice (DA05, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Wawrzonowy Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), rez. Sokole Góry (CB72, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a, Ziarkiewicz T. 1976b), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971), Lublin, I (FB07, Obarski J. 1938, Ziarkiewicz T. 1957), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Płotycze (FB89, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994), Puławy (EB69, Obarski J. 1938), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.