STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Apolygus spinolae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 3 7 9 7 13 24



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Wyszynki (XU26, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Jezioro Żarnowieckie (CF17, Stichel W. 1960), Ustka, I (XA24, Karl O. 1935), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein G. 1908)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Wschodnie
Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski M. et Herczek A. 2008), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1910a, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Strawiński K. 1936), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, W±wóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, W±wóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1984)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.