STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Aradus betulae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 5 6 11 13 13 15 32



Beskid Wschodni
Barwinek (EV57, Kubisz D. 1992), Bircza, Spława (FA00, Smreczyński S. 1908a), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Krościenko (FV28, Smreczyński S. 1954), Masyw Suchego Obycza (FV19, Hebda G. et al. 2016b), Prałkowce (FA21, Lis J.A. 1990c), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Dubne (DV96, Hebda G. et al. 2016b), Ochotnica Dolna (DV58, Smreczyński S. 1906b), Roztoka Wielka (DV97, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Rzeczanów (DV78, Stobiecki S. 1915), Tymbark (DA50, Stobiecki S. 1915), Żywiec (CA70, Smreczyński S. 1908a)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Łupków (EV75, Lis J.A. 1990c)

Galicja Zachodnia
(Łomnicki M. 1882)

Nizina Mazowiecka
Falenty (DC97, Hebda G. et al. 2016b), Łomna (DD80, Lis J.A. 1990c), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Warszawa, Bielany (DC99, Lis J.A. 1990c)

Nizina Sandomierska
Lasy Janowskie (EB91, Hebda G. et al. 2016b), Tarnobrzeg (EB40, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Antonin (XT91, Hebda G. et al. 2016b), Długoszynek (WU20, Gierlasiński G. et al. 2019b), Głogów (WT72, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Gościm, I (WU44, Gierlasiński G. et al. 2019b), Grabownica (XT61, Hebda G. et al. 2016b), Jesiona (XT90, Hebda G. et al. 2016b), Jezioro Jelito (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Jezioro Łąkie, I (WU44, Gierlasiński G. et al. 2019b), Jezioro Solecko (WU54, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łęknica, III (VT80, Gierlasiński G. et al. 2019b), Poznań, Malta (XU30, Hebda G. et al. 2016b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Rożdżały (CC03, Hebda G. et al. 2016b), Sowia Góra, I (WU54, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sudoł (WT26, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960)

Podlasie
Osowa, Lasy Sobiborskie (FC70, Hebda G. et al. 2016b), rez. Czerwone Bagno, II (FE23, Hebda G. et Gutowski J. 2019)

Pojezierze Mazurskie
Leśnictwo Dylewo (ED29, Hebda G. et al. 2016b)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hebda G. 2011), Białowieski PN, II (FD95, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Białowieża, I (FD94, Smreczyński S. 1954, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Białowieska, II (FD85, Kubisz D. 1992)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Nart (FB40, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Puszcza Jaworowa (XR46, Hebda G. 1998a)

Sudety Zachodnie
Wałbrzych, Stary Zdrój (WS92, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Gola (XS84, Hebda G. et al. 2016b), rez. Srebrne ródła (BB91, Hebda G. et al. 2016b), Stara Rzeka (WT81, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Gierlasiński G. et al. 2019b), Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Nowotny H. 1930, Scholz M.F.R. 1931), Bytom, I (CA58, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Scholz M.F.R. 1933), PK Góra św. Anny, Klucz (CA09, Hebda G. et al. 2016b), Racibórz (CA05, Scholz M.F.R. 1931), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a)

Śląsk
(Scholtz H. 1847)

Tatry
Dolina za Bramką (DV25, Smreczyński S. 1908a), Łysanki (DV25, Lis J.A. 1990c)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Rokitno, I (DB10, Strawiński K. 1936), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Żakowice (DC13, Strawiński K. 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.