START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Aradus conspicuus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 6 5 5 4 7 19



Beskid Wschodni
Góra Kuszmień (FV18, Kotula 1890), Jaworniki (FV26, Kotula 1890), Łętownia (FA21, Kotula 1890), Masyw Suchego Obycza (FV19, Hebda et al. 2016b), Prałkowce (FA21, Kotula 1890), Przemy¶l (FA21, Lis J.A. 1990c)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Go¶cinna (CA51, Gierlasiński 2020), D±browska Góra (DA70, Smreczyński 1954), Młodów (DV77, Stobiecki 1915), Naroże (DA00, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Zawoja (CA90, Smreczyński 1954)

Bieszczady
Kamienna Laworta (FV17, Kotula 1890)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017)

Nizina Sandomierska
Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Grabin (WT17, Orzechowski et Wasielewski 2016), Jezioro Buszno (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Ochla, I (WT34, Gierlasiński et al. 2019b), Puszcza Notecka (WU54, Gierlasiński et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Gajki (XA24, Hebda et al. 2016b), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Pęplino (XA24, Hebda et al. 2016b, Gierlasiński et al. 2018b)

Pojezierze Pomorskie
Szczecin, Zaborsko (WU09, Lis J.A. 1990c)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Hebda 2011), Białowieża, I (FD94, Lis J.A. 1993c), Puszcza Białowieska, I (FD94, Kubisz 1992)

Roztocze
rez. Nart (FB40, Tenenbaum 1921), Roztoczański PN (FB40, Hebda et al. 2016b)

Sudety Wschodnie
L±dek Zdrój, II (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Staniszów (WS53, Assmann 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854)

¦l±sk Dolny
Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Oława (XS64, Taszakowski et Szczepański 2015), rez. Srebrne Źródła (BB91, Hebda et al. 2016b), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Brynek (CA39, Nowotny 1930), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Nowotny 1930, Scholz 1931), PK Góra ¶w. Anny, Klucz (CA09, Hebda et al. 2016b), Stobrawski PK, Pokój (XS94, Hebda et al. 2016b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olkusz (CA97, Kubisz 1992), Potok Złoty (CB81, Lis J.A. 1990c)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.