START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Aradus corticalis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 4 7 14 15 14 17 4



Beskid Wschodni
Barwinek (EV57, Kubisz 1992), Bircza, Spława (FA00, Lis J.A. 1990c), Ostrów (FA21, Lis J.A. 1990c), Prałkowce (FA21, Lis J.A. 1990c), Przemy¶l (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Muszyna (DV96, Hebda et al. 2016b), Nowy S±cz (DV79, Smreczyński 1954), Ptaszkowa (DV99, Lis J.A. 1990c), Rytro (DV78, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Zawoja (CA90, Smreczyński 1954), Żywiec (CA70, Lis J.A. 1990c)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Łysica (DB93, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
¦wider (EC65, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Horyniec (FA66, Stobiecki 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960)

Podlasie
Kopna Góra (FE60, Kubisz 1992)

Pojezierze Mazurskie
Augustów, I (FE36, Lis J.A. 1990c)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, II (FD85, Kubisz 1992), Puszcza Białowieska, IV (FD83, Kubisz 1992), Puszcza Białowieska, V (FD95, Kubisz 1992)

Roztocze
Grele (FB40, Tenenbaum 1921), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann 1854, Scholz 1931), Staniszów (WS53, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Otmuchów (XR59, Nowotny 1930, Scholz 1933), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Le¶nica (XS36, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847)

¦l±sk Górny
Brynek (CA39, Nowotny 1930, Scholz 1931), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Gorzów (CA74, Stobiecki 1915), Katowice, Murcki (CA56, Nowotny 1930, Scholz 1931, Scholz 1933), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis J.A. 1990c), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Tworóg (CB30, Nowotny 1930, Scholz 1933), Zawadzkie (CB21, Nowotny 1930, Scholz 1931, Scholz 1933)

¦l±sk
(Weigel 1806)

Tatry
Tatry (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Rakowice (DA24, Stobiecki 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Puławy (EB69, Kiricenko 1926, Strawiński 1936)

Wyżyna Małopolska
Młodzawy (DA68, Lis J.A. 1990c)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Lis J.A. 1990c)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.