START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Aradus depressus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 9 8 15 18 16 30 57



Beskid Wschodni
Barwinek (EV57, Kubisz 1992), Bircza (FA00, Hebda et al. 2016b), Braniów (FV19, Hebda et al. 2016b), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Dolina Potoku Jamninka (FV19, Hebda et al. 2016b), Las Karaszyn (FV18, Hebda et al. 2016b), Libusza (EA10, Taszakowski et Szczepański 2015, Taszakowski et Gorczyca 2018), Masyw Góry Kanasin (FV19, Hebda et al. 2016b), Masyw Suchego Obycza (FV19, Hebda et al. 2016b), Ostrów (FA21, Lis J.A. 1990c), Pacław (FV29, Hebda et al. 2016b), Pasmo Działu, Kiczora (FV19, Hebda et al. 2016b), Prałkowce (FA21, Lis J.A. 1990c), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Węgierka (FA12, Nowicki 1868), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Szczepański 2015, Taszakowski et Gorczyca 2018), Żupa (FV18, Hebda et al. 2016b)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Krynica, Kopciowa (DV97, Kubisz 1992), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński 1954), Młodów (DV77, Stobiecki 1915), Podłęże (DA44, Smreczyński 1954), Roztoka (DA82, Kubisz 1992), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Wierzbanowa (DA31, Smreczyński 1910b), Wojkowa (DV96, Kubisz 1992)

Bieszczady
Dołżyca (EV95, Hebda et al. 2016b)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Święty Krzyż (EB03, Hebda et al. 2016b)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Łomna (DD80, Lis J.A. 1990c), Marysinek (DC68, Lis J.A. 1990c), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Warszawa, Bielany (DC99, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Radość (EC18, Smreczyński 1954), Zalesie Górne (EC06, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Ispina (DA55, Kubisz 1992), Tarnów (DA93, Lis J.A. 1990c)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Gołuchów (YT04, Hebda et al. 2016b), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Grochowo (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Jezioro Kałek, I (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Łopienno (XU64, Szulczewski 1913), Nowogród Bobrzański (WT13, Gierlasiński et al. 2019b), Poznań, Malta (XU30, Hebda et al. 2016b), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Skoki (XU43, Hebda et al. 2016b), Szkurłaty (CC03, Hebda et al. 2016b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Brischke 1871, Stichel 1960), Lędowo (XA14, Karl 1935), Lubin, II (VV66, Lis J.A. 1992)

Podlasie
Kopna Góra (FE60, Kubisz 1992), Osowa, Lasy Sobiborskie (FC70, Hebda et al. 2016b)

Pojezierze Mazurskie
Leśnictwo Dylewo (ED29, Hebda et al. 2016b), Zdrużno (EE34, Stichel 1960), Zimna (EE42, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Piła, I (XV82, Lis B. et Lis J.A. 2009), Szczecin, Podjuchy (VV71, Lis J.A. 1990c)

Pomorze
(Smreczyński 1954)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Hebda 2011, Hebda et Gutowski 2019), Białowieża, I (FD94, Hebda 2011), Olemburski Tryb (FD83, Hebda et al. 2016b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Kubisz 1992, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Roztocze
Florianka (FB40, Tenenbaum 1921), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Sołokija (FA78, Kubisz 1992)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda et Lis B. 2007), Lądek Zdrój, II (XR37, Zając 2016)

Sudety Zachodnie
Górzec (WS75, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Kowary (WS52, Assmann 1854, Scholz 1931), Wielka Sowa (XS01, Lis J.A. 1990c)

Śląsk Dolny
Bielawa (XS11, Hebda et al. 2016b), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2020a), Dunino (WS76, Scholz 1931), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Legnickie Pole (WS86, Scholz 1931), Leszczyna (WS65, Scholz 1931, Scholz 1933), Miękinia (XS27, Lis J.A. 1990c), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Opole (YS01, Lis B. et Lis J.A. 2009), Otmuchów (XR59, Nowotny 1930), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), rez. Błyszcz (WS87, Scholz 1931), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Walidrogi (BB90, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Zimna Woda (WS78, Scholz 1931), Żywocice, II (BA89, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gierlasiński et al. 2019b), Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Nowotny 1930), Chorzów (CA57, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Hebda et al. 2016b), Lubliniec (CB31, Lis B. et Lis J.A. 1994), Piekary Śląskie (CA58, Taszakowski et Szczepański 2015), rez. Łężczok (CA05, Gierlasiński et al. 2020a), Ruda Śląska, Kochłowice (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1990c)

Śląsk
(Weigel 1806)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Stobiecki 1915), Częstochowa (CB63, Taszakowski et Szczepański 2015), Dębnik (CB64, Nowotny 1930), Kraków, Bielany (DA14, Nowicki 1868, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Dębniki (DA14, Lis J.A. 1990c), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński 1954), Rudawa (DA05, Stobiecki 1915), Zwierzyniec Trzeci (CB44, Taszakowski et Szczepański 2015)

Wyżyna Lubelska
Leśnictwo Skoki (EC60, Hebda et al. 2016b), Puławy (EB69, Lis J.A. 1990c), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Witków (GB01, Kubisz 1992)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tunel (DA28, Kubisz 1992)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Skarszyn (XS58, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.