STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Arma custos


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 8 16 25 21 39 26 28



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Pleśna (DA93, Stobiecki S. 1915), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915), Głogoczów (DA12, Stobiecki S. 1915), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki S. 1915), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Marcinkowice (DA70, Stobiecki S. 1915), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Pawlikowice (DA33, Lis J.A. 1990a), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915), Wrząsowice (DA23, Stobiecki S. 1915)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Mokry Bór (DB54, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chojnata (DC64, Strawiński K. 1936), Kampinos (DC69, Lis J.A. 1990a), Łomianki Dolne (DD90, Lis J.A. 1990a), Miedniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Ostrów Mazowiecka (ED65, Szujecki A. 1966), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954), Radzymin (ED10, Strawiński K. 1936), Sękocin (ED10, Szujecki A. 1966), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Struga, I (ED00, Stichel W. 1960), Śródborów (EC27, Lis J.A. 1990a), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a), Zegrze (ED01, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków M. 1977), Leżajsk (FA06, Nowicki M. 1868), Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1954), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998, Lis B. et Lis J.A. 2009), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Chlebowo, I (XT78, Kasprowicz A. 1963), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Głogówek (YR08, Scholz M.F.R. 1931), Leszno (XT04, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łagówek, II (WT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poźrzadło (WT19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003)

Pojezierze Mazurskie
Bobrowo (CE80, Strawiński K. 1936), Rominta (FE02, Stichel W. 1960), Ruciane (EE34, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Bruskowskie Bagno (XA24, Karl O. 1935), Cisiny (CE13, Kosicki S. 1958), Redzikowo (XA33, Lis J.A. 1990a), Szczecin, Osów (VV62, Schmidt E. 1928), Wejherowo (CF25, Koehler W. 1948), Węgornik (VV63, Lis J.A. 1990a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1949), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Paary (FA68, Strawiński K. 1956a), rez. Nad Tanwią (FA58, Strawiński K. 1956a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Szklarska Poręba (WS33, Hebda G. 1998a, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zagórze Śląskie (WS92, Lanzke A. et Polentz G. 1942)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Kietrz, I (BA85, Lis J.A. 1990a), Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Śliwice (XR59, Assmann A. 1854), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Muchobór Wielki (XS36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1943)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Tomków M. 1977), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886), Bukowno (CA87, Lis J.A. 1987a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Chrzanów (CA85, Lis B. et Lis J.A. 2009), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Katowice, Panewniki (CA56, Tomków M. 1977), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1915), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), Racibórz (CA05, Schumacher F. 1912a), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Świerklaniec (CA59, Tomków M. 1977), Trzebinia, II (CA95, Tomków M. 1977), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1990a)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Krzeszowice (DA05, Nowicki M. 1868, Stobiecki S. 1886), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rżąka (DA23, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Las Podplebanek (DA68, Lis J.A. 1990a), Podplebanek (DA68, Lis J.A. 1990a), rez. Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1990a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Skorocice (DA78, Lis J.A. 1990a), Tunel (DA28, Lis J.A. 1990a)

Wzgórza Trzebnickie
Ose (XS89, Lanzke A. et Polentz G. 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.