START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Atractotomus magnicornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 7 14 39 18 16



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Iwonicz (EV59, Krasucki 1922), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Cieszyn (CA21, Gorczyca 1991), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1906a), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1906a), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954)

Bieszczady
Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988, Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Szaflary (DV27, Smreczyński 1954), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane, Pardołówka (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Kórnik (XT49, Kasprowicz 1963), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Mieroszyno (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Pojezierze Mazurskie
Węgorzewo (EF40, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Frampol (FB11, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1996), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stokowa Góra (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca et al. 1989), Zieleniec, I (XR08, Gorczyca et al. 1989)

Śląsk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca 1991), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Legnica (WS87, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Katowice, I (CA56, Gorczyca 1991), Łosień (CA87, Klimaszewski et al. 1980b), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca 1991)

Śląsk
(Scholtz 1847, Stichel 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Smreczyński 1954), Dolina ku Dziurze (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński 1908a, Strawiński 1936), Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński 1954, Lis B. et al. 2004), Dolina Wielka Rówień (DV25, Smreczyński 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński 1954), Kalatówki (DV25, Smreczyński 1954), Krokiew (DV25, Smreczyński 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954), Morskie Oko (DV35, Lis B. et al. 2004), Nosal (DV25, Smreczyński 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954), Toporowa Cyrhla (DV26, Smreczyński 1954), Toporowy Staw Wyżni (DV25, Smreczyński 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Pasikurowice (XS47, Assmann 1854, Scholz 1931)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.