STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Atractotomus magnicornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 4 11 14 39 18 15



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Iwonicz (EV59, Krasucki A. 1922), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Cieszyn (CA21, Gorczyca J. 1991), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1936), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1906a), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1906a), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Szaflary (DV27, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Pardołówka (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Kórnik (XT49, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Mieroszyno (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Tupadły (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960)

Pojezierze Mazurskie
Węgorzewo (EF40, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Frampol (FB11, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1996), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stokowa Góra (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca J. et al. 1989), Zieleniec, I (XR08, Gorczyca J. et al. 1989)

Śląsk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca J. 1991), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Oława (XS64, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Katowice, I (CA56, Gorczyca J. 1991), Łosień (CA87, Klimaszewski S.M. et al. 1980b), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca J. 1991)

Śląsk
(Scholtz H. 1847, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Smreczyński S. 1954), Dolina ku Dziurze (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński S. 1908a, Strawiński K. 1936), Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1954, Lis B. et al. 2004), Dolina Wielka Rówień (DV25, Smreczyński S. 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński S. 1954), Kalatówki (DV25, Smreczyński S. 1954), Krokiew (DV25, Smreczyński S. 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński S. 1954), Morskie Oko (DV35, Lis B. et al. 2004), Nosal (DV25, Smreczyński S. 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954), Toporowa Cyrhla (DV26, Smreczyński S. 1954), Toporowy Staw Wyżni (DV25, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Potok Złoty (CB81, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.