START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Brachycarenus tigrinus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 4 3 6 24 9 41
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński 1953)

Beskid Zachodni
Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Uroczysko Przylaski (DB94, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Brwinów (DC87, Stroiński 2001), Konary k. Pieścirogi Stare (DD82, Stroiński 2001), Podkowa Leśna (DC87, Stroiński 2001), Warszawa, Bielany (DC99, Stroiński 2001), Warszawa, Natolin (EC07, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Stalowa Wola (EB70, Stroiński 2001)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Ciechocinek (CD55, Stroiński 2001), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Klęka (XT67, Studziński et Małachowska 1973), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poznań, Junikowo (XU20, Studziński et Małachowska 1973), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Turew (XT27, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pobrzeże Bałtyku
Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Rozewie (CF27, Smreczyński 1954), Strzelinko (XA24, Karl 1935)

Podlasie
Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
rez. Suchary (FE39, Hebda 2012), Skanda (DE65, Stichel 1960), Strzygi (CD98, Studziński et Małachowska 1973)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin (VV71, Stroiński 2001)

Pomorze
(CF27, Smreczyński 1954)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Bagno Tałandy (FB30, Strawiński 1956a), Rybnica (FA58, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Bliszczyce (XR95, Stroiński 2001)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Korcz 2010b)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2012), Oława (XS64, Gierlasiński et Regner 2018a), Opole, Śródmieście (YS01, Hebda 2012), Opole (YS01, Hebda 2012), Słup (XS17, Polentz 1943), Stobrawa (XS83, Hebda 2012), Suchy Bór (BB91, Hebda 2012), Wielopole (XS93, Hebda 2012), Wrocisławice (XS06, Stroiński 2001), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Różanka (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Widawa (XS47, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Stroiński 2001), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Hebda 2012), Kotórz Wielki (BB92, Hebda 2012), Stare Budkowice (BB93, Hebda 2012), Tarnowskie Góry (CA49, Hadaś 1993)

Śląsk
(Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Radwanowice (DA05, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1957c, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Skotniki Górne (DA78, Stroiński 2001)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Stroiński 2001, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.