STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Calocoris roseomaculatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 8 8 20 16 34 16 11



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Góra Kuszmień (FV18, Smreczyński S. 1908a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Smreczyński S. 1906b, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b), Jasień (DA73, Smreczyński S. 1906b), Jeleśnia (CA70, Smreczyński S. 1954), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Myślenice, Chełm (DA21, Smreczyński S. 1906b), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Żywiec (CA70, Smreczyński S. 1908a)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Inowrocław (CD15, Obarski J. 1960), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954), Trzy Korony (DV57, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Mrzezino (CF35, Enderlein G. 1908), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Swarzewo (CF37, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein G. 1908)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Gołdap (EF82, Stichel W. 1960), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński K. 1966c), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Oleszka (BA99, Hebda G. 2002b, Hebda G. 2006), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Zakrzów, I (BA97, Obarski J. 1960)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński S. 1906b), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1906b), Tatry (DV25, Nowicki M. 1868)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Zagórzyce (DA68, Taszakowski A. et al. 2016)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.