START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Calocoris roseomaculatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 10 8 20 16 34 16 11



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Góra Kuszmień (FV18, Smreczyński 1908a), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Smreczyński 1906b, Celary 2003), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Jasień (DA73, Smreczyński 1906b), Jeleśnia (CA70, Smreczyński 1954), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Myślenice, Chełm (DA21, Smreczyński 1906b), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Żywiec (CA70, Smreczyński 1908a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, Reguły (DC98, Obarski 1960)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Inowrocław (CD15, Obarski 1960), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954), Trzy Korony (DV57, Smreczyński 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein 1908, Stichel 1960), Mrzezino (CF35, Enderlein 1908), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Swarzewo (CF37, Enderlein 1908, Stichel 1960), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein 1908)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Gołdap (EF82, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Hebda 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński 1966c), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz 1931), Jelenia Góra (WS53, Assmann 1854, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2006), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Oleszka (BA99, Hebda 2002b, Hebda 2006), Zakrzów, I (BA97, Obarski 1960)

Śląsk
(Weigel 1806, Stichel 1933)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński 1906b), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński 1906b), Tatry (DV25, Nowicki 1868)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Zagórzyce (DA68, Taszakowski et al. 2016)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.