STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Capsus ater




Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Gładyszów (EV18, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Mrukowa (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1908a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bochnia (DA53, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Glinik (DA81, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jasienna (DA80, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Słotwina (DA73, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Sucha Beskidzka (CA90, Smreczyński S. 1954), Toporzysko (DV19, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Żywiec (CA70, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czarne (EV86, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ustrzyki Górne, I (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Skałki Rogoźnickie (DV27, Chłond D. et al. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakopane, Jaszczurówka (DV26, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Klembów (ED20, Lechowski L. 1989b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1982, Hałka-Wojciechowicz E. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Sandomierska
Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Niniew (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1986, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Swadzim (XU11, Korcz A. et al. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Śrem (XT37, Korcz A. 1976b), Turew (XT27, Trojan P. 1989)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Dąbki (WA82, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gdańsk, Osowa (CF33, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kluki (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mostowe Błota (CF35, Enderlein G. 1908), Półwysep Helski, I (CF46, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puck (CF36, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rowy (XA35, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stegna (CF72, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Swarzewo (CF37, Enderlein G. 1908), Wierzchucino (XA97, Enderlein G. 1908), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein G. 1908)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chodów (EC88, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gołdap (EF82, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tolko (DF81, Mikołajski M. 1961c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Recz (WV30, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938, Lis B. 2010a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Słupsk (XA33, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Enderlein G. 1908, Stichel W. 1933, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Białowieża, I (FD94, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011, Hebda G. 2011), Pogorzelce (FD94, Gutowski J.M. 1993)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kąty (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński K. 1966c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Dobieszów (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Międzygórze (XR26, Gierlasiński G. 2017b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), PK Gór Sowich (XS01, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Malczyce (XS07, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński S. 1954), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Oleszka (BA99, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003, Burski M. et Herczek A. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Tatry
Boczań (DV25, Smreczyński S. 1908a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Polana Rogoźniczańska (DV15, Lis B. et al. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kochanów, I (DA15, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rudawa (DA05, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tonie (DA25, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Płotycze (FB89, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turka (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrotków (FB07, Buczek D. 1956, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zemborzyce (FB07, Buczek D. 1956, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Ruda Pabianicka (CC92, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.