START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Chlamydatus pullus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 11 49 38 49
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Łomnicki 1884)

Góry Świętokrzyskie
(Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1965, Bilewicz-Pawińska 1982, Hałka-Wojciechowicz 1996, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018, Gierlasiński et al. 2019b), Jarużyn (CD19, Gierlasiński et al. 2019b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Koźlice (WT61, Scholz 1931), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Łopuchówko (XU42, Gierlasiński et al. 2020a), Plewiska (XU20, Korcz 2001), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1984a, Korcz 1986), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Śrem (XT37, Korcz 1976b), Toruń, Krowieniec (CD37, Gierlasiński et al. 2020a), Turew (XT27, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Winna Góra (XT68, Korcz et Paradowska 2000), Żołędzin (XU34, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Cetniewo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jasne Wybrzeże (CF36, Smreczyński 1954), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Mieroszyno (CF27, Smreczyński 1954), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Rozewie (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Grabownica, II (ED18, Gierlasiński et al. 2020a), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Malinowo (DD49, Gierlasiński et al. 2020a), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Radzikowo (XA31, Karl 1935), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Strawiński 1956a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Lasowce (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Stara Huta (FB40, Gierlasiński et al. 2020a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a, Kania et al. 1976b), Pątnów Legnicki, Sarnik (WS87, Scholz 1931), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1985, Lis J.A. 1989b, Lis B. 2018)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Tokarski Potok (DV46, Smreczyński 1908a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Grota Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Wólka Profecka (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Gierlasiński et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1944, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.