START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Closterotomus fulvomaculatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 7 6 14 24 37 43 48
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Gładyszów (EV18, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Liwocz (EA21, Smreczyński 1954), Markowa (EA94, Bury 2020), Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński 1954), Ustrzyki Dolne (FV17, Gorczyca et Herczek 1988)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Jasienna (DA80, Smreczyński 1954), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk 1963), Obidowa (DV28, Gierlasiński 2020), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Bereżki (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Bukowe Berdo (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lesko (EV97, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gorczyca et Herczek 1988), Połonina Caryńska (FV14, Gorczyca et Herczek 1988), Pszczeliny (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Stuposiany (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Szeroki Wierch (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnica (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988), Wołosate (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), rez. Bór na Czerwonem (DV37, Gorczyca et al. 1989), rez. Skałki Rogoźnickie (DV27, Chłond et al. 2006), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913, Obarski 1960), Chlebowo, I (XT78, Kasprowicz 1963), Chyże (WT06, Gierlasiński et al. 2019b), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Gościm (WU54, Gierlasiński et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Turew (XT27, Trojan 1989)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bruskówko (XA24, Karl 1935), Ciemińskie Błota (XA55, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Kępa Oksywska (CF44, Enderlein 1908, Stichel 1960), Rowy (XA35, Korcz 2003), Smołdzino (XA45, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Gołdap (EF82, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Bolesławice (XA23, Karl 1935), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Enderlein 1908, Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
(Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Smreczyński 1954, Hebda 2011)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Sabaudia (FA79, Tenenbaum 1921)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Góry Izerskie, Wysoki Grzbiet (WS23, Scholz 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca et al. 1989), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wałbrzych, Stary Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854), Zieleniec, rez. Topieliska (XR08, Gorczyca et al. 1989)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Brzezina (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Dunino (WS76, Scholz 1931), Gracze (XS81, Gierlasiński et al. 2019b), Malczyce (XS07, Scholz 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski 2009), Wrocław, I (XS46, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, Leśnica (XS36, Polentz 1944), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz 1944)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny 1983), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Świerklaniec (CA59, Tomków 1977, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Trzebinia, II (CA95, Tomków 1977)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Białego (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Kopieniec (DV25, Smreczyński 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954), Morskie Oko (DV35, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Nowicki 1868), Toporowy Staw (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Strawiński 1936), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Leszczyny (DB87, Strawiński 1936), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Tuszyn (CC91, Strawiński 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Osolin (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.