STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Closterotomus norwegicus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 3 9 13 55 39 16



Beskid Wschodni
Gamrat (EA21, Smreczyński S. 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Cięcina (CV69, Smreczyński S. 1954), Jasień (DA73, Smreczyński S. 1906b), Jeleśnia (CA70, Smreczyński S. 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Dębe Wielkie (EC38, Strawiński K. 1939), Hermanów (DC58, Smreczyński S. 1954), Klembów (ED20, Lechowski L. 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1982), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913, Strawiński K. 1939), Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005), Dęby Szlacheckie (CC39, Obarski J. 1961), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Iłówiec (XT28, Korcz A. 1977), Inowrocław (CD15, Obarski J. 1960), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Klęka (XT67, Obarski J. 1961, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Mutowo (XU03, Korcz A. 1993), Nochowo (XT37, Korcz A. 1977), Papowo Toruńskie (CD48, Cmoluch Z. 1960), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001), Poznań, I (XU30, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1984c, Korcz A. 1985, Korcz A. 1986), Raciborów (CC98, Korcz A. 2001), Sokołów (CD80, Obarski J. 1960), Strykowo (XT18, Obarski J. 1961, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Swadzim (XU11, Korcz A. et al. 1993), Śrem (XT37, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Winnogóra (WU84, Korcz A. et al. 1993), Zduny (XT62, Studziński A. et Małachowska D. 1973)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Cetniewo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Chrząszczewko (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Strawiński K. 1955a), Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Włodawa (FC71, Strawiński K. 1955a), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), woj. olsztyńskie (Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zamość (FB52, Strawiński K. 1955a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Groszów (WS66, Assmann A. 1854), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Zgorzelec (WS06, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński S. 1954), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Kadłubiec (CA09, Hebda G. 2002b), Oleszka (BA99, Hebda G. 2002b, Hebda G. 2006), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Zakrzów, I (BA97, Obarski J. 1961)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Lublin, I (FB07, Strawiński K. 1955a, Ziarkiewicz T. 1957), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Mokradki (EB77, Strawiński K. 1963), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c), Włostowice (EB69, Strawiński K. 1963), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.