STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Cyllecoris histrionius


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 8 5 12 16 27 17 12



Beskid Wschodni
Przemy¶l (FA21, Kotula B. 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Gdów (DA42, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Słotwina (DA73, Smreczyński S. 1954), Tomice, I (CA92, Stobiecki S. 1915)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Obory (EC16, Smreczyński S. 1954), Puszcza Kampinoska (FD94, Strawiński K. 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baby (XT82, Kasprowicz A. 1963), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1913), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Jeżyce (XU20, Kasprowicz A. 1963), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24, Karl O. 1935), D±bki (WA82, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Karwia (CF27, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein G. 1908)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
K±ty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Siedliska (FA87, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Tomaszów Lubelski (FA79, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Zwierzyniec, Nart (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854)

¦l±sk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny J. 1978), Bytom, D±browa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Goczałkowice Zdrój (CA53, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Gostyń, II (CA45, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Hanusek (CA49, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek A. et Gorczyca J. 1994), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Rybnik (CA25, Gorczyca J. et Chłond D. 2005)

¦l±sk
(Scholz M.F.R. 1931, Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Strawiński K. 1936, Smreczyński S. 1954), Modlnica (DA15, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, W±wóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca J. 1994a), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989), Zwierzyniec, Modrzewiowa Góra (CB44, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Strawiński K. 1936), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.