STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Cymus melanocephalus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 4 21 11 20



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bircza (FA00, Smreczyński S. 1908a), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Nowy Żmigród (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Smreczyński S. 1908a), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a)

Beskid Zachodni
Kalwaria (DA02, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Słotwina (DA73, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Stobiecki S. 1915)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998), Spie (EA68, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tarnów, Piaskowa Góra (DA94, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Dobra Nadzieja (XT94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Gizałki (XT97, Gierlasiński G. et al. 2018a), Koźlice (WT61, Scholz M.F.R. 1931), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Mikołajskie (EE35, Chłond D. et al. 2007), Żytkiejmy (FF02, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
Frampol (FB11, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1996), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966c)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński G. et al. 2019b), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Smreczyński S. 1954), Libiąż (CA75, Smreczyński S. 1954), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), Taciszów (CA28, Lis J.A. 1989b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957), woj. lubelskie (Strawiński K. 1966d), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Stradów (DA68, Gierlasiński G. et al. 2019b)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.