START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Deraeocoris lutescens


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 4 15 8 24 27 65
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a), Zarzecze (FA13, Krasucki 1919)

Beskid Zachodni
Babica (DA11, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Nowy Sącz (DV79, Koślińska 1963, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Skrzydlna (DA41, Smreczyński 1910b), Wadowice (CA92, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz 1997), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński 1936), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936, Koślińska 1963, Wiąckowski et Wiąckowska 1968, Niemczyk et al. 1980), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018, Gierlasiński et al. 2019b), Bydgoszcz, Śródmieście, I (BD99, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dobrzyca (XT74, Gierlasiński et al. 2018a), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Gorzów Wielkopolski (WU14, Gierlasiński et al. 2019b), Krajkowo (XT38, Kasprowicz 1963), Łagów, I (WT19, Gierlasiński et al. 2019b), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Korcz 1973, Korcz 2000), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz 1963), Sieradz (CC41, Strawiński 1936), Sulechów (WT46, Gierlasiński et al. 2019b), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Kołobrzeg (WA30, Gierlasiński et al. 2018b), Koszalin (WA70, Gierlasiński et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Białystok (FD48, Gierlasiński et al. 2019b), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a, Gorczyca 1992a)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Szczecin (VV71, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Wieprzec (FB51, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Zwierzyniec, Nart (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Assmann 1854, Korcz 2010b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2019b), Brzezina (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Opole (YS01, Skora et al. 2013, Gierlasiński et al. 2019b), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, Fosa Miejska (XS46, Gil et al. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Leśnica (XS36, Schilling 1837), Wrocław (XS46, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Katowice, I (CA56, Tomków 1977, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny 1983), Katowice, Ochojec (CA56, Lis J.A. 1989b, Gorczyca et Herczek 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny 1983), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Potępa (CB30, Lis J.A. et Lis B. 1998a), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005)

Śląsk
(Scholz 1931, Stichel 1933, Polentz 1944)

Tatry
Nosal (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bolechowice (DA15, Smreczyński 1906b), Dąbie (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków (DA24, Łomnicki 1882), Ojcowski PN, Dolina Paduch (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Kopcińskiego (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1992a, Gorczyca 1994a), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Rudawa (DA05, Stobiecki 1915), Ściejowice (DA13, Stobiecki 1915), ródła Zygmunta (CB81, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Cmoluchowa 1971), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990, Dziedzic et Łętowski 2002), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wólka Profecka (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź (CC93, Strawiński 1936), Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Polesie Konstantynowskie (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Niemczyk et Olszak 1975), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.