STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Deraeocoris punctulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 5 2 6 12 27 16 5



Beskid Zachodni
My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1967), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński K. 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1961a), Zaborówek (DC79, Kasprowicz A. 1960)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Stichel W. 1933), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1913), Opoczno (DB59, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Korcz A. 1984a, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1986), ¦rem (XT37, Korcz A. 1976b), Turew (XT27, Karg J. 1975, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1960)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. 1992a, Hebda G. et Gutowski J. 2019)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Stichel W. 1960), ¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996)

¦l±sk Dolny
Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1915), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Potępa (CB30, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Scholz M.F.R. 1931, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882, Stobiecki S. 1915), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1992a, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kra¶nik (EB84, Cmoluchowa A. 1971), Lublin, I (FB07, Strawiński K. 1948, Ziarkiewicz T. 1951, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Okale (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958)

Wyżyna Małopolska
Lućmierz (CC85, Kasprowicz A. 1960), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz G. 1944), Trzebnica (XS48, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.