START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Deraeocoris ruber


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 10 7 3 19 9 38 42 141
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Gamrat (EA21, Smreczyński 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Kruhel Wielki (FA21, Smreczyński 1908a), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nieznajowa (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kozia Góra (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Mikuszowice (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b), Hucisko, I (CA80, Gierlasiński 2020), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Jaworze Nałęże (CA51, Gierlasiński 2020), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Limanowa (DA50, Strawiński 1936), Łomnica (DV87, Stobiecki 1915), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki 1915, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Hermanów (DC58, Smreczyński 1954), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968, Niemczyk et al. 1980), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915), Rzeszów (EA74, Nowicki 1868), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Broniszewice (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Gryżyna (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jezioro Jatnik (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Jezioro Łąkie, II (WT38, Gierlasiński et al. 2019b), Jezioro Trześniowskie (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Krzywosądów (XT94, Gierlasiński et al. 2018a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Ludwina (XT94, Gierlasiński et al. 2018a), Łagów, III (WT29, Gierlasiński et al. 2019b), Marianów, II (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Michałków (XT93, Gierlasiński et al. 2019b), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Nietkowice (WT26, Gierlasiński et al. 2019b), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Korcz 1967, Korcz 1973, Korcz 1984a, Korcz 1986, Korcz 2000), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Siecieborzyce (WT32, Gierlasiński et al. 2019b), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Turew (XT27, Trojan 1989), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Smreczyński 1954), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Świnoujście, Warszów (VV57, Lis J.A. 1992)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a, Gorczyca 1992a), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Tenenbaum 1921), Turzyniec (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński 2016b), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854), Walim (XS01, Scholtz 1847), Zagórze Śląskie (WS92, Scholtz 1847)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Nowa Wieś Wrocławska (XS35, Scholtz 1847), Sośnica (XS25, Scholtz 1847), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Środa Śląska (XS16, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, Las Strachociński (XS56, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny 1983), Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny 1983, Lis J.A. 1989b), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Ostrowy (CB52, Chłodny 1983), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), Racibórz (CA05, Scholtz 1847), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Świerklaniec (CA59, Chłodny 1976, Tomków 1977, Witrylak 1977, Chłodny 1983), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk
(Weigel 1806, Scholz 1931, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Rakowice (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Lepianka Czajowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2006, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1992a, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Cmoluchowa 1971), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski et al. 2016), Gałków Mały (DC13, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź (CC93, Kowalczyk 1996), Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Niemczyk et Olszak 1975), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Lanzke et Polentz 1942, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.