STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Deraeocoris trifasciatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 3 2 10 13 16 14 11



Beskid Wschodni
Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński S. 1954), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a)

Beskid Zachodni
Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński S. 1906b, Niemczyk E. 1963, Niemczyk E. 1968a), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1954)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Nizina Mazowiecka
rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki S. 1915), Pawłosiów (FA13, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Nakło (XU79, Szulczewski A. 1913), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Korcz A. 1973), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz A. 1970), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Taczanów (XT84, Gierlasiński G. et al. 2018a), Trzebaw (XT29, Korcz A. 1970), Wyrzysk (XU59, Niemczyk E. et Olszak R. 1975)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Ustka, I (XA24, Karl O. 1935)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Polentz G. 1944), Oława (XS64, Scholz M.F.R. 1931), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wołów (XS18, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Polentz G. 1943), Zwanowice (XS83, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk Górny
Będzin (CA67, Gorczyca J. 1992a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Gliwice (CA37, Scholz M.F.R. 1931), Katowice, I (CA56, Gorczyca J. 1992a), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny J. 1983), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Mysłowice, I (CA66, Lis J.A. 1989b), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca J. 1992a), Tychy (CA55, Lis J.A. 1989b), Wilkowice, I (CA48, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Chełm k. Krakowa (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Strawiński K. 1936), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), PK Wzniesienia Łódzkie (DC04, Tończyk G. et al. 2010), Załęcze Małe (CB46, Gierlasiński G. et al. 2019b)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.