START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Derephysia foliacea


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 5 18 10 33 25 20



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954, Lis B. 1996), Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemy¶l (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Smreczyński 1954, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Czarna Hala (CV99, Smreczyński 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Lis B. 1996), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), ¦lemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
¦rednia Wie¶ (EV97, Smreczyński 1954)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1959, Bilewicz-Pawińska 1961a)

Nizina Sandomierska
Dziewięcierz (FA76, Lis B. 1996), Huta Złomy (FA67, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kozłów, II (EA34, Smreczyński 1954), Lipa, I (EB71, Strawiński 1966f), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Gorzewo (XU64, Schumacher 1913b), Miradz (CD03, Schumacher 1913b), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Stichel 1933, Putshkov 1974), Srebrna Góra (XU66, Schumacher 1913b)

Pieniny
Czorsztyn (DV57, Smreczyński 1906b), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954, Taszakowski et Pasińska 2017), Sokolica (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Kluki (XA56, Korcz 2003), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954)

Podlasie
Łuków (EC95, Gierlasiński et al. 2020a), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966), Sosnowica (FC40, Strawiński 1965a)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Bełdany (EE34, Chłond et al. 2007), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Szczecin (VV71, Lis B. 1996)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Lis B. 1996), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Roztocze
Florianka (FB40, Strawiński 1966f), Kosobudy (FB41, Strawiński 1966f), Niedzieliska, Dziewcza Góra (FB41, Hebda et Gutowski 2019), Obrocz (FB40, Tenenbaum 1921), rez. Nart (FB40, Tenenbaum 1921), Smoryń (FB21, Tenenbaum 1921), Susiec (FA58, Strawiński 1959b)

Sudety Wschodnie
Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Dolina Szczawnika (WS93, Assmann 1854, Scholz 1931), Karkonosze (WS53, Stichel 1923), Ksi±ż (WS93, Scholtz 1847)

¦l±sk Dolny
Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Motyczyn (WS97, Scholz 1931), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Polentz 1943), Wrocław, Popowice (XS36, Scholz 1931), Zimna Woda (WS78, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bukowno (CA87, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, Stolarzowice (CA48, Lis J.A. 1989b), Górniki (CA48, Lis B. 1996), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Miasteczko ¦l±skie (CA59, Lis B. 1996), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Scholtz 1850, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1870a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kijany (FB28, Strawiński 1966f), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Okale (EB68, Cmoluchowa 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Turka (FB18, Lechowski 1984)

Wyżyna Małopolska
Bogucice Drugie (DA79, Gierlasiński et al. 2020a), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.