STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Dictyla convergens


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 6 5 21 10 28 16 2



Beskid Wschodni
Bircza (FA00, Smreczyński S. 1908a), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Pleśna (DA93, Smreczyński S. 1954), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Andrychów (CA82, Stobiecki S. 1915), Barania Góra (CV59, Lis B. 1996), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Cieszyn (CA21, Lis B. 1996), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Smreczyński S. 1954), Słotwina (DA73, Smreczyński S. 1954)

Góry Świętokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954), Zegrze (ED01, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913), Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Gorzewo (XU64, Schumacher F. 1913b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Schumacher F. 1913b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Poznań, I (XU30, Stichel W. 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński S. 1954), Karpinka (VV88, Schmidt E. 1928), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński S. 1954), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Sosnowica (FC40, Strawiński K. 1965a)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Kortowo (DE65, Strawiński K. 1966f), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Prusy Wschodnie
(Stichel W. 1956)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Lis B. 1996), Białowieża, I (FD94, Lis B. 1996)

Roztocze
Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921), rez. Nart (FB40, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923)

Śląsk Dolny
Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis B. 1996), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Potępa (CB30, Lis B. 1996), rez. Łężczok (CA05, Lis B. 1996)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Lis B. 1996)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Lasotnia (DA14, Lis B. 1996), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Łomnicki M. 1882), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Horodło (KS94, Strawiński K. 1966f), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Zaklików (EB72, Strawiński K. 1966f), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Lis B. 1996)

Wzgórza Trzebnickie
Mienice (XS38, Assmann A. 1854), Rościsławice (XS28, Assmann A. 1854), Skarszyn (XS58, Schilling P.S. 1827a, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.