STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Dictyla echii


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 8 11 16 18 29 49 23



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Jaszczurowa (CA91, Lis B. 1996), Maków Podhalański (DA00, Lis B. 1996), Piwniczna (DV77, Lis B. 1996), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Tuł (CA30, Lis B. 1996)

Galicja
(Nowicki M. 1865)

Kotlina Nowotarska
Zaskale (DV27, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Jaktorów (DC67, Lis B. 1996), Kock (FC02, Strawiński K. 1966f), Otwock (EC27, Lis B. 1996), Pomiechówek (DD81, Lis B. 1996), Warszawa, Bielany (DC99, Lis B. 1996), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Lis B. 1996), Warszawa, Praga (EC08, Lis B. 1996), Zaborówek (DC79, Lis B. 1996), Zegrze (ED01, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
Bogumiłowice (DA93, Lis B. 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Biskupice (XU41, Kasprowicz A. 1963), Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Buchałów (WT25, Gierlasiński G. et al. 2019b), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, Las Gdański (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Gościm, I (WU44, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Lis B. 1996), Myślęcinek (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Płoty, II (WT25, Gierlasiński G. et al. 2019b), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Stichel W. 1933), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Wierzonka (XU41, Lis B. 1996), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Wapnica (VV67, Lis J.A. et Lis B. 1994a)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Augustów, I (FE36, Lis B. 1996), Biskupiec (DE96, Stichel W. 1960), Pilchy (EE54, Lis B. 1996), Pisz (EE54, Lis B. 1996), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Urwitałt k. Mikołajek (EE46, Lis B. 1996), Wigierski PN, I (FE39, Lis B. 1996), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Stichel W. 1960), Goleniów (VV83, Lis B. 1996), Kołacz (WV76, Lis B. 1996), Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928, Lis B. 1996), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Tarnawatka (FB60, Lis B. 1996), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Bliszczyce (XR95, Lis B. 1996)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Miękinia (XS27, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz M.F.R. 1931), Strzegom (WS94, Lis B. 1996), Wrocisławice (XS06, Lis B. 1996), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski A. et Kaszyca-Taszakowska N. 2019), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Trzebinia, II (CA95, Lis B. 1996)

Śląsk
(Scholtz H. 1850, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki S. 1886), Pustynia Błędowska (CA97, Lis J.A. 1989b, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Metan (EB51, Lis B. 1996), rez. Skowronno (DA69, Lis B. 1996), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a)

Wzgórza Trzebnickie
Rościsławice (XS28, Lis B. 1996), Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.