STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Dictyla humuli


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 7 6 16 13 13 38



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Nowy Żmigród (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Zarzecze (FA13, Nowicki M. 1868)

Beskid Zachodni
Bystra (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013)

Góry Świętokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Kampinos (DC69, Lis B. 1996), Marysinek (DC68, Lis B. 1996), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014)

Nizina Sandomierska
Nakło k. Przemyśla (FA42, Kotula B. 1890), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998), Starzawa (FA42, Kotula B. 1890), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Krępa (WT36, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Malta (XU30, Gierlasiński G. et al. 2019b), Przedmoście (WT82, Scholz M.F.R. 1931), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński G. et al. 2019b), Rogalin (XT38, Hebda G. et Przewoźny M. 2009), Sudoł (WT26, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Duninowo (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdańsk, Sobieszewo (CF52, Smreczyński S. 1954), Kiezmark (CF61, Tarnawski D. 2011), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Modlinek (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Szczecin (VV71, Lis B. 1996)

Prusy Wschodnie
(Stichel W. 1956)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Smreczyński S. 1954, Lis B. 1996), Puszcza Białowieska, I (FD94, Hałka-Wojciechowicz E. 1997)

Roztocze
Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966c)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda G. et Lis B. 2007), Przednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007), Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz M.F.R. 1931), Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Malczyce (XS07, Lis B. 1996), Pęczków (XS06, Lis B. 1996), Szymanów, II (XS06, Lis B. 1996), Świebodzice (WS93, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1944)

Śląsk Górny
PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2002b, Hebda G. 2006)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Chochołowska (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Mircze (GB01, Strawiński K. 1966f), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), woj. lubelskie (Strawiński K. 1966d)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Scholz M.F.R. 1931), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Scholz M.F.R. 1931), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.