START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Dictyla humuli


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 6 5 10 13 13 57
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Pi¶miennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nowy Żmigród (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemy¶l (FA21, Kotula 1890), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Zarzecze (FA13, Nowicki 1868)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Go¶cinna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, I (CA61, Lis B. et Dubiel 2013), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020)

Góry ¦więtokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Kampinos (DC69, Lis B. 1996), Marysinek (DC68, Lis B. 1996), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Sandomierska
Nakło k. Przemy¶la (FA42, Kotula 1890), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Starzawa (FA42, Kotula 1890), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda et Rutkowski 2015), D±brówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Krępa (WT36, Gierlasiński et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Malta (XU30, Gierlasiński et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński et al. 2019b), Rogalin, I (XT38, Hebda et Przewoźny 2009), Słubice, I (VU60, Gierlasiński et al. 2020a), Sudoł (WT26, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Duninowo (XA14, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdańsk, Sobieszewo (CF52, Smreczyński 1954), Kiezmark (CF61, Tarnawski 2011, Gierlasiński et al. 2020a), Kluki (XA56, Korcz 2003), Modlinek (XA14, Gierlasiński et al. 2018b)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin (VV71, Lis B. 1996)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Smreczyński 1954, Lis B. 1996), Puszcza Białowieska, I (FD94, Hałka-Wojciechowicz 1997)

Roztocze
Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda et Lis B. 2007), Przednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007), Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

¦l±sk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz 1931), Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Chrz±stowice (BB91, Pytlik et al. 2017), Jezioro Tatarak (WS77, Scholz 1931), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Malczyce (XS07, Lis B. 1996), Pęczków (XS06, Lis B. 1996), Szymanów, II (XS06, Lis B. 1996), ¦wiebodzice (WS93, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Sołtysowice (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz 1944)

¦l±sk Górny
Góra ¦więtej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), rez. Łężczok (CA05, Gierlasiński et al. 2020a), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2002b, Hebda 2006)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Chochołowska (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Mircze (GB01, Strawiński 1966f), Turka (FB18, Lechowski 1984), woj. lubelskie (Strawiński 1966d)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2020a), Morsko (DA65, Gierlasiński et al. 2020a), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Zielonka, Dolina Zwoleńki (EB48, Hebda et al. 2020)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.