START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Dictyla lupuli


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 10 16 12 33 13 4



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Kamesznica (CV59, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Tomice, I (CA92, Stobiecki 1915)

Galicja Zachodnia
(Łomnicki 1884)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
Nakło k. Przemyśla (FA42, Lis B. 1996), Starzawa (FA42, Kotula 1890), Tarnów, Piaskowa Góra (DA94, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Brzostek (XT58, Kasprowicz 1963), Janowiec Wielkopolski (XU64, Schumacher 1913b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Nakło (XU79, Lis B. 1996), Poznań, I (XU30, Stichel 1933), Żmigród (XT30, Lanzke et Polentz 1942)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960)

Podlasie
Włodawa (FC71, Strawiński 1966f)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c, Mikołajski 1962d), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Święta (VV73, Lis B. 1996)

Pomorze
(Smreczyński 1954)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966c)

Sudety Zachodnie
Jakuszowa (WS75, Scholz 1931), Jawor (WS85, Scholz 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Legnica (WS87, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Scholz 1931), Wrocław, Psie Pole (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915)

Śląsk
(Scholtz 1850, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Lis B. 1996), Zakopane, Księży Las (DV25, Lis B. 1996), Zakopane, Las Białego (DV25, Lis B. 1996)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wyciąże (DA34, Stobiecki 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Dratów (FB39, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), woj. lubelskie (Strawiński 1966d), Zaklików (EB72, Strawiński 1966f), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
rez. Grabowiec (DA79, Strawiński 1966f)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Lanzke et Polentz 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.