START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Dictyonota strichnocera


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 2 5 5 8 20 9 9



Beskid Wschodni
Przemy¶l (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003)

Galicja Wschodnia
(Łomnicki 1882)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1906b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz 1847, Scholtz 1850), Golina Wielka (XT22, Schumacher 1913b), Poznań, I (XU30, Stichel 1933), Ruda Milicka (XT51, Lis B. 1996)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński 1954), Mieroszyno (CF27, Smreczyński 1954), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Smołdzino (XA45, Korcz 2003), Steknica (XA66, Smreczyński 1954), Wielka Wie¶ (CF37, Smreczyński 1954)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Kortowo (DE65, Strawiński 1966f)

Pojezierze Pomorskie
Szczecin (VV71, Schmidt 1928)

Roztocze
Hucisko, II (FB40, Strawiński 1966f), K±ty, I (FB41, Strawiński 1956a), Korhynie (FA78, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996)

Sudety Wschodnie
Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

¦l±sk Dolny
Kopalina (XS84, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Miasteczko ¦l±skie (CA59, Lis B. 1996), Ostrowy (CB52, Więckowski et al. 1977), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zagórze (CA84, Stobiecki 1886)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Bizoręda (DB52, Strawiński 1966f)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz 1943, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Ose (XS89, Lanzke et Polentz 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.