START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Dicyphus globulifer


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 5 10 21 18 22 43
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Kąty, II (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rajcza, I (CV68, Gierlasiński 2020), Sidzina (DV09, Gierlasiński 2020), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Reuter 1883)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Zawada k. Dębicy (EA34, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Stichel 1933), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Głogowiec (CC98, Korcz 2001), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1913), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Korcz 2001), Prowincja Poznań (Stichel 1933)

Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57, Hebda et Ścibior 2016), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Duninowo (XA14, Gierlasiński et al. 2018b), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Wodnica (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), Wolin (VV67, Lis J.A. et Gorczyca 1991)

Podlasie
Dolistowo Stare (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a, Gorczyca 1992a), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c), Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Roztocze
Tarnawa (FB13, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Międzygórze (XR26, Polentz 1943), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Dunino (WS76, Scholz 1931), Legnica, Piekary (WS87, Scholz 1931), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz 1944), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz 1944), Wysocko (WS66, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Chorzów (CA57, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Pokój, I (XS94, Gierlasiński et Regner 2018a), Racibórz (CA05, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Rudno, II (CA95, Smreczyński 1954), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Smreczyński 1954, Lis B. et al. 2004), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Nowicki 1868, Łomnicki 1882, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Skały Wernyhory (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1992a, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kraśnik (EB84, Cmoluchowa 1971), Lublin, I (FB07, Cmoluchowa 1971), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Wełecz (DA79, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Polentz 1943)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.