STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Dicyphus globulifer


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 5 10 17 18 22 34



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Kąty, II (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Reuter O.M. 1883)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zawada k. Dębicy (EA34, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Stichel W. 1933), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1913), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963, Korcz A. 2001), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933)

Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57, Hebda G. et Ścibior R. 2016), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Duninowo (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Wodnica (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Wolin (VV67, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991)

Podlasie
Dolistowo Stare (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. 1992a), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński G. et al. 2019b), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Stichel W. 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Roztocze
Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Międzygórze (XR26, Polentz G. 1943), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz G. 1944), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1944)

Śląsk Górny
Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Chorzów (CA57, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Pokój, I (XS94, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Rudno, II (CA95, Smreczyński S. 1954), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Smreczyński S. 1954, Lis B. et al. 2004), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Skały Wernyhory (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1992a, Gorczyca J. 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kraśnik (EB84, Cmoluchowa A. 1971), Lublin, I (FB07, Cmoluchowa A. 1971), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Wełecz (DA79, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Polentz G. 1943)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.