START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Elasmucha grisea


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 8 13 9 34 28 29 76 150
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Lis J.A. 1989a), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Kąty, II (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl, Wzniesienie (FA21, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Bystra, I (CA61, Lis B. et Dubiel 2013), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Maków Podhalański (DA00, Lis J.A. 1989a), Marcinkowice (DA70, Stobiecki 1915), Masyw Błatniej (CA51, Gierlasiński 2020), Mszana Dolna (DA30, Lis J.A. 1989a), Myślenice, I (DA22, Lis J.A. 1989a), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Nowy Sącz (DV79, Lis J.A. 1989a), Piwniczna (DV77, Lis J.A. 1989a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Poręba Wielka (DV39, Lis J.A. 1989a), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Lis J.A. 1989a), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Tęgoborze (DA70, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Mchawa (EV96, Cmoluchowa et Lechowski 1977)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, II (DV26, Lis J.A. 1989a)

Nizina Mazowiecka
Brudzeński PK (DD03, Abraszewska-Kowalczyk et Kowalczyk 2002), Chylice (EC06, Lechowski 1989), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz 1997), Prusy (DC33, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Śródborów (EC27, Lis J.A. 1989a), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Radość (EC18, Lis J.A. 1989a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Buczyna (DA53, Hebda et Gutowski 2019), Damienice (DA53, Tomków 1977), Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Kidałowice (FA23, Stobiecki 1915), Kolbuszowa (EA56, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915), Munina (FA23, Stobiecki 1915), Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Tarnów (DA93, Lis J.A. 1989a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Borszewice (CC62, Strawiński 1936), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska et Wawrzyniak 2008), Chalin (WU72, Bunalski 2019), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Gizałki (XT97, Gierlasiński et al. 2018a), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Gościm, I (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jaryszewo (XU13, Bunalski 2019), Kopyść (CC61, Strawiński 1936), Kórnik (XT49, Studziński et Małachowska 1973), Kromolin (CC52, Strawiński 1936), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Łagów, I (WT19, Lis B. et Lis J.A. 2009), Łęczyca, I (CC76, Lis J.A. 1989a), Ługi (WT44, Gierlasiński et al. 2019b), Nowolipsk (YT06, Gierlasiński et al. 2018a), Ostrowo, II (YU01, Bunalski 2019), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), PK Międzyrzecza Warty i Widawki (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 2000), Poznań, Ogrody (XU20, Bunalski 2019), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Rakownia (XU32, Bunalski 2019), Ruda Milicka (XT51, Lis B. et Lis J.A. 2009), Stara Kaźmierka (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Strzeszynek (XU21, Kasprowicz 1963), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski 2019), Sycyn, II (XU03, Bunalski 2019), Szadek (CC14, Strawiński 1936), Szamotuły, I (XU03, Bunalski 2019), Szamotuły, II (XU13, Bunalski 2019), Szynkielów (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Taczanów (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Turew (XT27, Trojan 1989, Lis J.A. 1989a), Warszówka (BC94, Gierlasiński et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Lis J.A. 1989a, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46, Korcz 2003), Dąbki (WA82, Lis J.A. 1989a), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jastrzębia Góra, I (CF28, Lis J.A. 1989a), Karpinka (VV88, Schmidt 1928), Kluki (XA56, Korcz 2003), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Puck (CF36, Lis J.A. 1989a), Rowy (XA35, Korcz 2003, Lis B. et Lis J.A. 2009), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Słowiński PN, VI (XA45, Korcz 2003), Trzęsacz (VV99, Gierlasiński et al. 2018b), Władysławowo (CF37, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Podlasie
Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Lis J.A. 1989a), Osłowo (FD30, Jędryczkowski 2010), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b), Wólka Nadbużna (FD20, Jędryczkowski 2010)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel 1960), Ełk (EE86, Lis J.A. 1989a), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a)

Pojezierze Pomorskie
Borne Sulinowo (XV03, Lis B. et Lis J.A. 2009), Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Goleniów (VV83, Schmidt 1928, Wagner 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kłomino (XV03, Bunalski 2019), Recz (WV30, Karl 1935), Regalica (VV61, Schmidt 1928), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin (VV71, Schmidt 1928, Lis J.A. 1989a), Tuchola, Rudzki Most (XV93, Gierlasiński et al. 2019b), Woziwoda (XV94, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a), Zamrzenica, I (XV92, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Pomorze
(Schmidt 1928)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1949, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Lis J.A. 1989a, Hebda et Gutowski 2019), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Trojan et al. 1994, Lis B. et Lis J.A. 2009), Topiło (FD73, Hałka-Wojciechowicz 1997)

Roztocze
Górecko (FA49, Strawiński 1956a), Majdan Kasztelański (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Paary (FA68, Strawiński 1956a), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stoki (FB40, Strawiński 1956a), Susiec (FA58, Strawiński 1956a), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007, Lis B. et Lis J.A. 2009), Góra Parkowa (XR67, Assmann 1854), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Kłodzko (XR18, Lis J.A. 1989a), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podlesie, II (XR67, Świerczewski et al. 2019), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Sienna (XR36, Gierlasiński 2017b), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Góra Sołtys (WS62, Scholtz 1847), Góra Zielonka (WS92, Schumacher 1912a), Grzędy Górne (WS82, Lis B. et Lis J.A. 2009), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Karłów (WR99, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pasmo Lesistej, Grzędy Górne (WS82, Lis B. et Lis J.A. 2009), Staniszów (WS53, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Arboretum Wojsławice (XS31, Lis B. et Lis J.A. 2009), Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1989a), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Góra Pyszczyńska (XS04, Scholtz 1847, Assmann 1854), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kobiela (XS60, Scholtz 1847), Legnica (WS87, Polentz 1944, Lis J.A. 1989a), Leszczyna (WS65, Lis J.A. 1989a), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2019b), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a), Smogorzówek (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz 1944), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Tomków 1977, Witrylak 1977), Bobrek (CA74, Lis J.A. 1989a), Bukowno (CA87, Lis B. et Lis J.A. 2009), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Gliwice (CA37, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1987a), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Tomków 1977), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis B. et Lis J.A. 2009), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Łaskarzówka (CA18, Troll 2015), Miedary (CA49, Lis J.A. 1989b), Ostrowy (CB52, Chłodny 1978), Połomia (CA39, Lis J.A. 1989b), Puferki (CA49, Lis J.A. 1989a), Racibórz (CA05, Scholtz 1847), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Łężczok (CA05, Lis B. et Lis J.A. 2009), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Ruda Śląska, I (CA47, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Świerklaniec (CA59, Tomków 1977, Witrylak 1977, Chłodny 1978, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b), Trzebinia, II (CA95, Tomków 1977), Turawa (BB92, Konciała et Lis B. 2013), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Wojciechów (CB14, Lis J.A. 1989a), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica 2016), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1989a), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1844, Flor 1856, Schumacher 1911b, Scholz 1931)

Tatry
Tatry (DV25, Lis J.A. 1989a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bolechowice (DA15, Smreczyński 1906b), Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Dąbie (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Rżąka (DA23, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Waga 1857, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Jastkowice (EB70, Lis B. et Lis J.A. 2009), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Fedorko 1957, Strawiński 1957b)

Wyżyna Małopolska
Bogucice (DA79, Lis B. et Lis J.A. 2009), Gałkówek (DC13, Strawiński 1936), Jędrzejów (DB41, Strawiński 1966b), Konewka (DC31, Strawiński 1936), Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Leszczyny (DB87, Strawiński 1936), Lubiaszów (DB29, Strawiński 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź, Załęcze Wielkie (CB36, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź (CC93, Strawiński 1933), Polesie Konstantynowskie (CC83, Strawiński 1936), Ruda Pabianicka (CC92, Lis J.A. 1989a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malin (XS47, Assmann 1854), Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1944, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.