START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Eurydema dominulus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 4 7 4 28 14 44 22 38
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Chyrowa (EV48, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Góra Karczmarowa (FA11, Kotula 1890), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Jasło (EA31, Lis J.A. 1990a), Kalwaria Pacławska (FV29, Bury 2020), Magurski PN (EV29, Gierlasiński et al. 2020a), Markowa (EA94, Bury 2020), Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018), Panieński Czub (EA80, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b), Tarnawka (EA93, Bury 2020), Ustrzyki Dolne (FV17, Smreczyński 1906b), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Gora, Stokówka (CV99, Hebda et al. 2020), Babia Góra (CV99, Stobiecki 1915, Celary 2003), Barcice (DV78, Stobiecki 1915), Białka, Maryniaki (DA00, Hebda et al. 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Głogoczów (DA12, Stobiecki 1915), Klimkówka (EV08, Gierlasiński et al. 2020a), Korbielów (CV89, Lis B. et Lis J.A. 2009), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Lachowice (CA90, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Nickulina (CV68, Gierlasiński 2020), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki 1915), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rycerka Górna (CV58, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Rzeczanów (DV78, Stobiecki 1915), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki 1915), Skawa (DV29, Lis J.A. 1990a), Słotwina (DA73, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrk (CA50, Gierlasiński et al. 2020a), Toporzysko (DV19, Stobiecki 1915), Wrząsowice (DA23, Stobiecki 1915), Zawoja, Barańcowa (CV99, Lis J.A. 1990a), Żegiestów (DV87, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Dołżyca (EV95, Hebda et al. 2020), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020), Wetlina (FV04, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Galicja
(Nowicki 1864)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Kamieńczyk (ED32, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43, Lis J.A. 1990a), Momoty Dolne (EB90, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ostrykowiec (FV28, Kotula 1890), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915), Zawada k. Dębicy (EA34, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Gryżyna (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Koło (CC38, Ruszkowski 1935), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Zielonowo (WU86, Gierlasiński et al. 2020a)

Pieniny
Czertezik (DV57, Lis J.A. 1990a), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954), Pieniński PN (DV59, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Wąwóz Homole (DV67, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Wolin (VV67, Smreczyński 1954)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel 1960), Nowa Wieś, II (DE74, Stichel 1960), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski 1963a), Ruciane (EE34, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Zimna (EE42, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Kłobucko (VV81, Schmidt 1928), Łysiec (XA33, Karl 1935), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin (VV71, Schmidt 1928)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1949, Hebda 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, III (FD84, Hebda 2011)

Roztocze
Grele (FB40, Tenenbaum 1921), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Margole (FA39, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum 1921, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Lis J.A. 1990a), Lądek Zdrój, II (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Staniszów (WS53, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński 1954), Balin (CA85, Stobiecki 1915), Brzezinka, I (CA27, Scholz 1931), Chełmek (CA75, Smreczyński 1954), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Park Leśny (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Lis J.A. 1990a), Młoszowa (CA95, Smreczyński 1906b), Mysłowice (CA66, Lis J.A. 1990a), Oblaszki (CA95, Stobiecki 1915), Regulice (CA94, Smreczyński 1954), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987a), Tworóg (CB30, Lis J.A. 1990a), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1990a)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1844)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis J.A. 1990a), Tatry (DV25, Nowicki 1870a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Posada (CA97, Gierlasiński et al. 2020a), Sąspów (DA16, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Felin (FB17, Ziarkiewicz 1957), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1957), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Puławy (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sławin (FB08, Ziarkiewicz 1957), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Strawiński 1957b), Wronów (EC70, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Goszcza (DA35, Lis J.A. 1990a), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Winiary Zagojskie (DA78, Gierlasiński et al. 2020a)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.