STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Eurydema dominulus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 4 7 5 29 14 44 22 17



Beskid Wschodni
Chyrowa (EV48, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Góra Karczmarowa (FA11, Kotula B. 1890), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Jasło (EA31, Lis J.A. 1990a), Ożenna (EV37, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Panieński Czub (EA80, Kotula B. 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1906b), Ustrzyki Dolne (FV17, Smreczyński S. 1906b), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1915, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Barcice (DV78, Stobiecki S. 1915), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Głogoczów (DA12, Stobiecki S. 1915), Korbielów (CV89, Lis B. et Lis J.A. 2009), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Lachowice (CA90, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki S. 1915), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki S. 1915), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Rzeczanów (DV78, Stobiecki S. 1915), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki S. 1915), Skawa (DV29, Lis J.A. 1990a), Słotwina (DA73, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Toporzysko (DV19, Stobiecki S. 1915), Wrząsowice (DA23, Stobiecki S. 1915), Zawoja, Barańcowa (CV99, Lis J.A. 1990a), Żegiestów (DV87, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c), Wetlina (FV04, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Kamieńczyk (ED32, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43, Lis J.A. 1990a), Momoty Dolne (EB90, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ostrykowiec (FV28, Kotula B. 1890), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915), Zawada k. Dębicy (EA34, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski A. 1913), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Gryżyna (WT18, Gierlasiński G. et al. 2019b), Koło (CC38, Ruszkowski J.W. 1935), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994)

Pieniny
Czertezik (DV57, Lis J.A. 1990a), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel W. 1960), Nowa Wieś, II (DE74, Stichel W. 1960), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski M. 1963a), Ruciane (EE34, Stichel W. 1960), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Zimna (EE42, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE13, Kosicki S. 1958), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Kłobucko (VV81, Schmidt E. 1928), Łysiec (XA33, Karl O. 1935), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1949, Hebda G. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, III (FD84, Hebda G. 2011)

Roztocze
Grele (FB40, Tenenbaum S. 1921), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Margole (FA39, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Lis J.A. 1990a), Lądek Zdrój, II (XR37, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Staniszów (WS53, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński S. 1954), Balin (CA85, Stobiecki S. 1915), Brzezinka, I (CA27, Scholz M.F.R. 1931), Chełmek (CA75, Smreczyński S. 1954), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Park Leśny (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Lis J.A. 1990a), Młoszowa (CA95, Smreczyński S. 1906b), Mysłowice, I (CA66, Lis J.A. 1990a), Oblaszki (CA95, Stobiecki S. 1915), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987a), Tworóg (CB30, Lis J.A. 1990a), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1990a)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Schilling P.S. 1844, Schumacher F. 1911a)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis J.A. 1990a), Tatry (DV25, Nowicki M. 1870a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Sąspów (DA16, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1957), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1957), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Strawiński K. 1957b), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Goszcza (DA35, Lis J.A. 1990a), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.