STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Eurydema ornata


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 6 8 11 20 41 24 33



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Dzięgielów (CA30, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Brudzyński PK (DD03, Abraszewska-Kowalczyk A. et Kowalczyk J.K. 2002), Kampinos (DC69, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1960, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Bilewicz-Pawińska T. 1967), Michalin (EC17, Lis J.A. 1990a), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954), Pomiechówek (DD81, Smreczyński S. 1954), Skierniewice (DC45, Mokrzecki Z. 1928, Ruszkowski J.W. 1933, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1939), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Warszawa, Mokotów, I (EC07, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913, Schumacher F. 1913b), Bydgoszcz, I (BD99, Lis J.A. 1990a), Dakowy Mokre (XT09, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Jany (WT45, Gierlasiński G. et al. 2019b), Klęka (XT67, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Koło (CC38, Ruszkowski J.W. 1935, Strawiński K. 1939), Kórnik (XT49, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Kuczków (XT94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Nietków (WT26, Gierlasiński G. et al. 2019b), Papowo Toruńskie (CD48, Cmoluch Z. 1960), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Stare Miasto, II (XU31, Gierlasiński G. et al. 2019b), Poźrzadło (WT19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz A. 1963), Słubice, I (VU60, Gierlasiński G. et al. 2019b), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zielona Góra (WT35, Scholz M.F.R. 1931, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960, Ciechanowski M. et al. 2008), Gdańsk, II (CF43, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Jezioro Hańcza (FF11, Lis J.A. 1990a), Klewki (DE75, Mikołajski M. 1961c), ¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Zimna (EE42, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Le¶no Górne (VV62, Schmidt E. 1928), Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Michalk O. 1936), Szczecin, Klucz (VV71, Schmidt E. 1928), Szczecin, Zaborsko (WU09, Schmidt E. 1928)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Florianka (FB40, Tenenbaum S. 1921), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Szum (FA58, Strawiński K. 1959b), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Złoty Potok (XR87, Lis J.A. 1990a)

Sudety Zachodnie
Dorzecze Bystrzycy (XR17, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923, Stichel W. 1960), Paszowice (WS85, Schumacher F. 1912a), Zielonka (WS92, Schumacher F. 1912a)

¦l±sk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz M.F.R. 1931), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a), Rzymówka (WS76, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann A. 1854)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), D±b (CA75, Stobiecki S. 1886), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1987a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Ujazd, I (CA18, Polentz G. 1943), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

¦l±sk
(Weigel J.A.V. 1806, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b)

Tatry
(DV25, Nowicki M. 1867)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bobrowa (CB35, Lis B. et Lis J.A. 2009), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1957, Ziarkiewicz T. 1962), Goł±b (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Lis J.A. 1990a), Lublin, Czechów (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), rez. Su¶le Wzgórza (KR89, Lis B. et Lis J.A. 2009), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Ziarkiewicz T. 1958), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Lis J.A. 1990a), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962), Łódź (CC93, Lis J.A. 1990a, Kowalczyk J.K. 1996), Miechów (DA37, Lis J.A. 1990a), Pińczów (DA69, Lis J.A. 1990a), Polesie Konstantynowskie (CC83, Strawiński K. 1936), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis J.A. 1990a), Rytwiany (EA19, Lis J.A. 1990a), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Uniejów, Rędziny (DA28, Lis J.A. 1990a)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Scholz M.F.R. 1931), Czerńczyce (XS47, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Oborniki ¦l±skie (XS38, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Ro¶cisławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.