STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Eurygaster austriaca


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 10 18 25 10 30 17 3



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Kiss J. et Olasz K. 1907, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Lipie k. Nowego S±cza (DA80, Smreczyński S. 1954), Nowa Wie¶, III (DA32, Smreczyński S. 1906b)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c)

Kujawy
(Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Buraków (DC99, Lis J.A. 1989a), Celestynów (EC26, Smreczyński S. 1954), ¦ródborów (EC27, Lis J.A. 1989a), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1959, Bilewicz-Pawińska T. 1961a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Horyniec (FA66, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Kolbuszowa (EA56, Smreczyński S. 1906b), Tarnów, Góra ¦w. Marcina (EA03, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Gorzewo (XU64, Szulczewski A. 1913), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zielona Góra, Las Odrzański (WT36, Gruhl K. 1929), Zielona Góra (WT35, Scholz M.F.R. 1931)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Stargard Szczeciński (WV00, Schmidt E. 1928), Szczecin, Zaborsko (WU09, Schmidt E. 1928)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Panasówka (FB20, Tenenbaum S. 1921), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a), Terespol (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Kowary (WS52, Assmann A. 1854)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Otmuchów (XR59, Lis J.A. 1989a), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Psie Pole (XS46, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1989a), Wrocław, Rakowiec (XS46, Schumacher F. 1912a), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Koźle (CA43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Libi±ż (CA75, Stobiecki S. 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

¦l±sk
(Schilling P.S. 1843, Schumacher F. 1911b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice (DA06, Smreczyński S. 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Pychowice (DA14, Lis J.A. 1989a), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886), Libertów (DA23, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Lis J.A. 1989a), Rz±ska (DA15, Stobiecki S. 1915), Tenczynek (DA05, Stobiecki S. 1886), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Puławy (EB69, Lis J.A. 1989a), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Ziarkiewicz T. 1957, Strawiński K. 1957b), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Chroberz (DA68, Lis J.A. 1989a), Goszcza (DA35, Lis J.A. 1989a), Krzyżanowice (DA68, Lis J.A. 1989a), PK Wzniesienia Łódzkie (DC04, Tończyk G. et al. 2010), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński K. 1958a), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.