STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Eysarcoris aeneus




Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953, Lis J.A. 1990a), Jaśliska (EV57, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Kąty (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Krempna (EV38, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Lis J.A. 1990a), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Zdynia (EV28, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Bochnia (DA53, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Buczkowice (CA51, Lis B. et Dubiel G. 2013), Bystra (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Kossowa (CA93, Lis J.A. 1990a), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Lachowice (CA90, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Melsztyn (DA62, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Meszna, I (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Poręba Wielka (DV39, Lis J.A. 1990a), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Rabka (DV29, Lis J.A. 1990a), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Słupia (DA41, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Sucha Beskidzka (CA90, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Tomice, I (CA92, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Żywiec (CA70, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Polańczyk (FV06, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977, Lis J.A. 1990a), Stuposiany (FV24, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977, Lis J.A. 1990a)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. 1990a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. 1990a), Trzcianka (EB03, Lis J.A. 1990a), Uroczysko Przylaski (DB94, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. 1990a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, II (DV26, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Buraków (DC99, Lis J.A. 1990a), Dąbrowa, I (DC99, Lis J.A. 1990a), Klembów (ED20, Lechowski L. 1989b), Maciejowice (EC31, Lis J.A. 1990a), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Sieraków, II (DC89, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Warszawa, I (EC08, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Jarosław (FA24, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a, Lis J.A. 1990a), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bagno (XU97, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913, Lis J.A. 1990a), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Lis J.A. 1990a), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Lis J.A. 1990a), Głogówek (YR08, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Lis J.A. 1990a), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Kościelna Wieś (BC94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Poznań, Rusałka (XU21, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Poznań, Sołacz (XU21, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Strzelno (CD13, Szulczewski A. 1913, Lis J.A. 1990a), Żmigród (XT30, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a)

Pieniny
(DV57, Lis J.A. 1990a), Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a)

Podlasie
Mielnik (FD30, Lis J.A. 1990a), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Lis J.A. 1990a), Wólka Nadbużna (FD20, Jędryczkowski W. 2010), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Klewki (DE75, Mikołajski M. 1961c, Lis J.A. 1990a), Olsztyn, I (DE65, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d, Lis J.A. 1990a), Popielno (EE45, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sorkwity (EE06, Mikołajski M. 1961c, Lis J.A. 1990a), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Lis J.A. 1990a), Zimna (EE42, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Lis J.A. 1990a), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Lis J.A. 1990a), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Lis J.A. 1990a), Sicko (WV30, Karl O. 1935, Lis J.A. 1990a)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Lis J.A. 1990a)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Lis J.A. 1990a, Hebda G. 2011), Czerlonka (FD84, Lis J.A. 1990a), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Lis J.A. 1990a), rez. Szum (FA58, Strawiński K. 1959b, Lis J.A. 1990a), rez. Wieprzec (FB51, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Sabaudia (FA79, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. 1990a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b, Lis J.A. 1990a), Tomaszów Lubelski (FA79, Lis J.A. 1990a), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. 1990a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c, Lis J.A. 1990a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Masyw Śnieżnika (XR36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Złoty Stok (XR38, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a)

Śląsk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018), Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Gorzucha (XS65, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kąty Wrocławskie (XS25, Scholtz H. 1847, Lis J.A. 1990a), Legnica (WS87, Polentz G. 1944, Lis J.A. 1990a), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Prochowice (WS98, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Rzymówka (WS76, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Trawnik góra (WS47, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Wójcice, II (XR59, Lis J.A. 1990a), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Wysocko (WS66, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Zakrzów, II (XS55, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny J. 1978, Lis J.A. 1990a), Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chorzów (CA57, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Gliwice (CA37, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Gromiec (CA74, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny J. 1978, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kluczbork (CB05, Lis B. et Lis J.A. 2009), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lubliniec (CB31, Lis B. et Lis J.A. 2009), Łabędy (CA37, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Mikołów (CA55, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a), Mysłowice, I (CA66, Lis J.A. 1990a), Mysłowice (CA66, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Pisarzowice (CA29, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Łężczok (CA05, Lis B. et Lis J.A. 2009), Rybnik (CA25, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Sumina (CA15, Lis B. et Lis J.A. 2009), Szczejkowice (CA35, Lis B. et Lis J.A. 2009), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ujazd, I (CA18, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica A. 2016), Zawadzkie (CB21, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912b, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Dębnik (CB64, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Kobylany (DA15, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Kochanów, I (DA15, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki S. 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Kostrze (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Paduch (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Młyn Kopcińskiego (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Prądnik (DA25, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rząska (DA15, Smreczyński S. 1906b), Swoszowice (DA23, Smreczyński S. 1906b), Szklary (DA05, Lis J.A. 1990a), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. 1990a), Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984, Lis J.A. 1990a), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Lis J.A. 1990a), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Lis J.A. 1990a), Hrubieszów (GB03, Lis J.A. 1990a), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1957, Lis J.A. 1990a), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Lis J.A. 1990a), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. 1990a), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a), Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960, Lis J.A. 1990a), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984, Lis J.A. 1990a), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. 1990a), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Młynki (EB79, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a), Płotycze (FB89, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Lis J.A. 1990a), Puławy (EB69, Strawiński K. 1958b, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a, Lis J.A. 1990a), rez. Suśle Wzgórza (KR89, Lis B. et Lis J.A. 2009), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984, Lis J.A. 1990a), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1984, Lis J.A. 1990a), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b, Lis J.A. 1990a), woj. lubelskie (Strawiński K. 1966d), Wólka Profecka (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Małopolska
Busko Zdrój (DA79, Lis J.A. 1990a), Byczów (DA68, Taszakowski A. et al. 2016), Chojny (DB52, Lis J.A. 1990a), Chotel Czerwony (DA78, Lis J.A. 1990a), Góry Wysokie (EB52, Lis J.A. 1990a), Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1990a), Krzyżanowice (DA68, Lis J.A. 1990a), Łódź (CC93, Strawiński K. 1933, Lis J.A. 1990a, Kowalczyk J.K. 1996), Młodzawy (DA68, Lis J.A. 1990a), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński K. 1958a, Lis J.A. 1990a), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Lis J.A. 1990a), Skorocice (DA78, Lis J.A. 1990a), Skotniki Górne (DA78, Lis J.A. 1990a), Winiary (DA78, Lis J.A. 1990a), Zagórzyce (DA68, Taszakowski A. et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Bukowiec (XS49, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. 1990a), Ose (XS89, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. 1990a), Piotrkowiczki (XS48, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Ramiszów (XS47, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Skarszyn (XS58, Scholtz H. 1847, Lis J.A. 1990a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.