START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Galeatus affinis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 4 3 15 17 14 11



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1908a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Halicz (FV23, Lis B. 1996)

Góry Świętokrzyskie
Łagów, II (EB02, Lis B. 1996)

Nizina Mazowiecka
Rawka (DC45, Lis B. 1996), Skierniewice, Rawka (DC46, Lis B. 1996), Skierniewice (DC45, Strawiński 1966f), Śródborów (EC27, Lis B. 1996), Warszawa, Olszynka Grochowska (EC08, Lis B. 1996), Zegrze (ED01, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Starzawa (FA42, Masłowski et al. 2022)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Gorzewo (XU64, Schumacher 1913b), Kowalice (WT10, Jordan 1944), Osieczna, I (XT15, Lis B. 1996), Poznań, I (XU30, Stichel 1933), Poznań, Morasko (XU31, Gierlasiński et al. 2022a), Poznań, Stare Miasto, II (XU31, Gierlasiński et al. 2019b), Teresina (CC18, Gierlasiński et al. 2021a), Toruń, Krowieniec (CD37, Gierlasiński et al. 2020a)

Pojezierze Mazurskie
Chorzele (DE90, Gierlasiński et al. 2021c), Kaletnik (FF30, Lis B. 1996), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Ruciane (EE34, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Michalk 1938b), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Szczecin (VV71, Lis B. 1996)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Kąty, I (FB41, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Jelenia Góra (WS53, Scholz 1931), Zachełmie, Chojnik (WS43, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Kopalina (XS84, Scholz 1931), Miłocice Małe (XS75, Scholz 1931), Oława (XS64, Scholz 1931), Smogorzówek (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Syców (XS88, Scholtz 1847), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Bukowno, Kopalnia Szczakowa (CA86, Gierlasiński et al. 2020a), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1996), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska 2001)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków (DA24, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Hostynne (FB92, Strawiński 1966f), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Strawiński 1966f), Sadków, I (EB02, Lis B. 1996), Sielec (DA39, Strawiński 1966b)

Wzgórza Trzebnickie
Oleśnica (XS67, Scholz 1931), Pasikurowice (XS47, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2022.