STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Gastrodes abietum


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 9 13 19 22 5 19



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Jankówka (DA33, Smreczyński S. 1906b), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Muszyna (DV96, Strawiński K. 1936), Ponice (DV29, Smreczyński S. 1906b), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Rzepiszew (CC63, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1939), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003)

Podlasie
Białystok (FD48, Strawiński K. 1936), Rafałówka (FD58, Strawiński K. 1939)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hebda G. 2011, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1939, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993)

Roztocze
rez. Nart (FB40, Strawiński K. 1956a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, I (XR76, Hebda G. et Mazur M.A. 2010b), Kletno (XR36, Hebda G. et Mazur M.A. 2010b), L±dek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński G. 2017b)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jagni±tków (WS43, Gierlasiński G. et al. 2019b), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893), Łysocina (WS51, Gierlasiński G. et al. 2019b), Szklarska Poręba (WS33, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Bolków (WS74, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Scholz M.F.R. 1931)

Tatry
Dolina Chochołowska (DV15, Smreczyński S. 1954), Dolina Małej Ł±ki (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina Pańszczycy (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Dolina za Mnichem (DV24, Smreczyński S. 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński S. 1954), Hala G±sienicowa (DV25, Stobiecki S. 1915), Łysanki (DV25, Smreczyński S. 1954), Morskie Oko (DV35, Smreczyński S. 1954), Nosal (DV25, Smreczyński S. 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954), Tatry (DV25, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882), Zakopane, Buńdówki (DV25, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Cmentarz Rakowicki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Sieraków, III (DA32, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Gierlasiński G. et al. 2019b), Spała (DC30, Strawiński K. 1939)

Wzgórza Trzebnickie
Siedlec (XS47, Lanzke A. et Polentz G. 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.