START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Gastrodes grossipes


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 11 15 14 13 63



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Wójtowa (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński 1954, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Bielowiec (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Glinka, Krawców Wierch (CV78, Gierlasiński 2020), Hala Lipowska (CV78, Gierlasiński 2020), Hala Miziowa (CV78, Gierlasiński 2020), Jankówka (DA33, Smreczyński 1906b), Jordanów, II (DV19, Gierlasiński et al. 2019b), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Naściszowa (DV79, Stobiecki 1915), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Rożnowa koło Wieliczki (DA33, Smreczyński 1954), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki 1915), Skawa (DV29, Gierlasiński 2020), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020, Gierlasiński et al. 2020a), Wierchomla (DV87, Stobiecki 1915), Wilkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Wiślica, II (CA42, Gierlasiński 2020), Wysoka, II (DA10, Gierlasiński 2020)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice, Zwierzyniec (DC35, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Stary Fordon (CD19, Gierlasiński et al. 2020a), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda et Rutkowski 2015), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jezioro Góreckie (XT29, Szulczewski 1947), Jeziory (XT29, Szulczewski 1947), Kunice (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Korcz 2000), Poznań, Stare Miasto, II (XU31, Gierlasiński et al. 2020a), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Przybrodzin (XU91, Gierlasiński et al. 2020a), Rzepiszew (CC63, Strawiński 1936), Świecko (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Trzcianka, II (WU97, Hebda et al. 2020b), Włocławek (CD63, Strawiński 1936), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Chołpino (XA46, Korcz et Zawirska 1998), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jarosławiec, I (WA94, Kasprowicz 1963), Kluki (XA56, Korcz 2003), Kołobrzeg (WA30, Gierlasiński et al. 2018b, Hebda et al. 2020b), Łeba (XA66, Korcz et Zawirska 1998), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Podlasie
Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Hebda et Gutowski 2019), Białowieski PN, Orłowski Tryb (FD94, Hebda et Gutowski 2019), Białowieża, I (FD94, Hebda et Gutowski 2019), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Rybnica (FA58, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Pokrzywna (XR77, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Górzec (WS75, Scholz 1931), Jagniątków (WS43, Gierlasiński et al. 2019b), Kowary (WS52, Assmann 1854, Scholz 1931), Łysocina (WS51, Gierlasiński et al. 2019b), Przełęcz Okraj (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Zieleniec (XR08, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Scholz 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Scholz 1931), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Schilling 1829)

Tatry
Dolina Jaworzynka (DV25, Stobiecki 1915), Hala Kondratowa (DV25, Stobiecki 1915), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bronowice (DA14, Smreczyński 1954, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Wierzchowie (DA15, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wólka Gołębiowska (EC60, Hebda et Gutowski 2019)

Wyżyna Małopolska
Kobiele Wielkie (DB05, Strawiński 1936), Las Łagiewnicki (CC94, Tończyk et al. 2010), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tuszyn (CC91, Strawiński 1936), Zgierz (CC94, Strawiński 1936)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.