START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Graptopeltus lynceus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 4 16 26 10 43 13 21
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Hureczko (FA31, Kotula 1890), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Karczmarowa (FA11, Kotula 1890), Ostrusza (EA01, Smreczyński 1954), Prałkowce (FA21, Kotula 1890), Przemyśl, Lipowica (FA21, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Słotwina (DA73, Smreczyński 1954), Słupia (DA41, Stobiecki 1915)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Rawka (DC45, Strawiński 1966b), Skierniewice (DC45, Strawiński 1966b), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Rzeszów (EA74, Stobiecki 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Czyżkówko (XU99, Hebda et Rutkowski 2018), Duninów (CD92, Strawiński 1965b, Strawiński 1966b), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zakrzewo (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Kujawy (CD67, Smreczyński 1954), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski 1963a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), Rominta (FE02, Stichel 1960), Tomaszkowo (DE65, Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński 1966c), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Wieprzowe Jezioro (FA79, Tenenbaum 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz 1931), Legnica (WS87, Scholz 1931), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Przedmoście (XS17, Scholz 1931), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Węgliniec (WS18, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Schilling et Schummel 1833), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz 1847)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, Stolarzowice (CA48, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Chrzanów (CA85, Stobiecki 1886), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Gliwice (CA37, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1915), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Rząska (DA15, Smreczyński 1906b), Sąspów (DA16, Smreczyński 1906b, Chłond et Gorczyca 2006), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kraśnik (EB84, Strawiński 1966b), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz 1957), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Fedorko 1957, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963, Strawiński 1966b), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Lubiaszów (DB29, Strawiński 1936), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.