STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Heterogaster urticae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 7 16 8 21 9 3



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Go¶cinna (CA51, Gierlasiński G. et al. 2018d)

Nizina Mazowiecka
Józefów k. Warszawy (EC17, Smreczyński S. 1954), Skierniewice, Zwierzyniec (DC35, Strawiński K. 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Jarosław (FA24, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963), Zduny (XT62, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Rowy (XA35, Gierlasiński G. et al. 2018d)

Podlasie
Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pomorze
(Smreczyński S. 1954)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Banaszak J. 1980)

¦l±sk Dolny
Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Przybków (WS86, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Biskupice Widawskie (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wawel (DA24, Stobiecki S. 1915), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882, Smreczyński S. 1954), Rz±ska (DA15, Smreczyński S. 1906b), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.