START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Heterotoma planicornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 4 5 8 14 31 57 42
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954, Herczek 1979, Gorczyca et Herczek 1994), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a, Gorczyca et Herczek 1994)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Gorczyca et Herczek 1994), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Mikuszowice (CA61, Gierlasiński 2020), Cieszyn (CA21, Gorczyca et Herczek 1994), Goleszów (CA31, Gorczyca et Herczek 1994), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936, Gorczyca et Herczek 1994), Ustroń, I (CA40, Gorczyca et Herczek 1994, Gorczyca et Chłond 2005), Wisła Malinka (CA40, Gorczyca et Herczek 1994), Zebrzydowice (CA22, Gorczyca et Herczek 1994), Żabnica (CV69, Gorczyca et Herczek 1994)

Galicja
(Reuter 1883, Gorczyca et Herczek 1994)

Góry Świętokrzyskie
(Gorczyca et Herczek 1994), Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936, Gorczyca et Herczek 1994), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1982, Gorczyca et Herczek 1994), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Cotoń (XU73, Schumacher 1913b), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Korcz 1973, Studziński et Małachowska 1973, Gorczyca et Herczek 1994), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Poznań, Sołacz (XU21, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960, Gorczyca et Herczek 1994), Dziwnów (VV88, Gierlasiński et al. 2018b), Karwia (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960, Gorczyca et Herczek 1994), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991, Gorczyca et Herczek 1994), Ostrowo, I (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960, Gorczyca et Herczek 1994), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960, Gorczyca et Herczek 1994)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966, Gorczyca et Herczek 1994)

Pojezierze Pomorskie
Głębokie (WV40, Gorczyca et Herczek 1994), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987, Gorczyca et Herczek 1994), Łysiec (XA33, Karl 1935, Gorczyca et Herczek 1991a), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Gorczyca et Herczek 1994), Słupsk (XA33, Karl 1935, Gorczyca et Herczek 1994), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Szujecki 1983, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Gorczyca et Herczek 1994, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Frampol (FB11, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1996), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a, Gorczyca et Herczek 1994)

Sudety Wschodnie
Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński 2016b)

Śląsk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca et Herczek 1994), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Węgliniec (WS18, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931, Gorczyca et Herczek 1994)

Śląsk Górny
Będzin (CA67, Gorczyca et Herczek 1994), Miasteczko Śląskie (CA59, Gorczyca et Herczek 1994), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gorczyca et Herczek 1994), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca et Herczek 1994), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Śląsk
(Weigel 1806, Reuter 1883, Stichel 1933, Gorczyca et Herczek 1994)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca et Herczek 1994, Gorczyca 1994a), Dolina Będkowska (DA15, Gorczyca et Chłond 2005), Dolina Kobylańska (DA15, Gorczyca et Chłond 2005), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Prądnik (DA16, Waga 1857, Gorczyca et Herczek 1994, Chłond et Gorczyca 2006), Ojcowski PN (DA16, Waga 1857, Gorczyca et Herczek 1994, Chłond et Gorczyca 2006), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca et Herczek 1994, Gorczyca 1994a), Popów (CC44, Gorczyca et Herczek 1994), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989, Gorczyca et Herczek 1994), Wesoła, II (DA24, Gorczyca et Herczek 1994)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Gorczyca et Herczek 1994), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b, Gorczyca et Herczek 1994), Wólka Profecka (EB69, Strawiński 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971, Gorczyca et Herczek 1994)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski 1962, Gorczyca et Herczek 1994), Konstantynów Łódzki (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Niecka Nidziańska (DA79, Szujecki 1983, Gorczyca et Herczek 1994), Pińczów (DA69, Herczek 1987, Gorczyca et Herczek 1994), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b), Wełecz (DA79, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.