STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Himacerus apterus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 6 7 25 53 55 44 89



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Liwocz (EA21, Smreczyński S. 1954), Zarzecze (FA13, Nowicki M. 1868, Krasucki A. 1919)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Czaniec (CA72, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Kalwaria (DA02, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk E. 1963, Niemczyk E. 1968a), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a), Mokry Bór (DB54, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Bobrowa k. Pszczonowa (DC25, Strawiński K. 1936), Czarna Struga (ED00, Strawiński K. 1937), Dębe Wielkie (EC38, Strawiński K. 1937), Dziekanów Leśny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Hermanów (DC58, Smreczyński S. 1954), Miedniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Otwock (EC27, Strawiński K. 1937, Smreczyński S. 1954), Pilawa (EC35, Strawiński K. 1937), Płyćwia (DC35, Strawiński K. 1937), Radom (EB19, Strawiński K. 1937), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Rogów (DC24, Strawiński K. 1937), Skierniewice, Zwierzyniec (DC35, Strawiński K. 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Strumiany (DC67, Smreczyński S. 1954), Tarnawska Wola (DC32, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, I (EC08, Strawiński K. 1937), Warszawa, Pyry (EC07, Strawiński K. 1937)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Białobłoty (YT07, Gierlasiński G. et al. 2018a), Borszewice (CC62, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008), Bydgoszcz, Śródmieście (BD99, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Cotoń (XU73, Schumacher F. 1913b), Dębice, II (CD62, Strawiński K. 1937), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Gryżyna (WT18, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kopyść (CC61, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Kromolin (CC52, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęgnowo (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Olszynki k. Kamień Mały (VU83, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Korcz A. 1973, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1986, Korcz A. 2000), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz A. 1970), Poznań, Stare Miasto, II (XU31, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński G. et al. 2019b), Suchy Las (XU21, Kasprowicz A. 1963), Suponin (CE10, Wrzesińska D. et al. 2013), Swarzędz, I (XU30, Banaszak J. 1980), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Śrem (XT37, Korcz A. 1976b), Taczanów (XT84, Gierlasiński G. et al. 2018a), Trzebaw (XT29, Korcz A. 1970), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żołędzin (XU34, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke C.G.A. 1888), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Wigry (FE38, Chłond D. et al. 2007), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Tolko (DF81, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Dobrcz (CE00, Wrzesińska D. et al. 2013), Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Tleń (CE14, Strawiński K. 1937), Tuchola, Rudzki Most (XV93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Kaczmarek S. 1991)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1937), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1937)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Kawęczynek (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Obrocz (FB40, Strawiński K. 1937), Pasieki (FA69, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Nart (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stokowa Góra (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937)

Sudety Wschodnie
Dobieszów (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a, Gierlasiński G. et al. 2019b), Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kurznie (XS84, Gierlasiński G. et al. 2019b), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a), Stoszowice (XS20, Assmann A. 1854), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Błotnica Strzelecka (CA19, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886, Strawiński K. 1937), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny J. 1983), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny J. 1983), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ostrowy (CB52, Chłodny J. 1983), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Płaza (CA95, Smreczyński S. 1954), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1906b), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Świerklaniec (CA59, Chłodny J. 1976, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Tychy (CA55, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żyglinek (CA59, Lis J.A. 1989b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bobrowa (CB35, Strawiński K. 1937), Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Krakowski (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Strawiński K. 1937), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Bukowiec (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Górczyna (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Kopcowa (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Jamki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz T. 1957), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Puławy (EB69, Strawiński K. 1937), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1986), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Pętal J. 1960), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958, Pętal J. 1960)

Wyżyna Małopolska
Gałków Mały (DC13, Gierlasiński G. et al. 2019b), Gałkówek (DC13, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Jędrzejów (DB41, Strawiński K. 1966b, Karczewski J. 1967), Konewka (DC31, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Leszczyny (DB87, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łódź, Park na Zdrowiu (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Meszcze (DB19, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), rez. Polesie Konstantynowskie (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a, Niemczyk E. et Olszak R. 1975), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Spała (DC30, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Wąworków (EB32, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.