STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Himacerus apterus




Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Liwocz (EA21, Smreczyński S. 1954), Przemyśl, Lipowica (FA21, Stobiecki S. 1886), Zarzecze (FA13, Krasucki A. 1919)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Czaniec (CA72, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Kalwaria (DA02, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1937), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk E. 1963, Niemczyk E. 1968a), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a), Mokry Bór (DB54, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Bobrowa k. Pszczonowa (DC25, Strawiński K. 1936), Czarna Struga (ED00, Strawiński K. 1937), Dębe Wielkie (EC38, Strawiński K. 1937), Dziekanów Leśny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Hermanów (DC58, Smreczyński S. 1954), Miedniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Otwock (EC27, Strawiński K. 1937, Smreczyński S. 1954), Pilawa (EC35, Strawiński K. 1937), Płyćwia (DC35, Strawiński K. 1937), Radom (EB19, Strawiński K. 1937), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Rogów (DC24, Strawiński K. 1937), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Skierniewice, Zwierzyniec (DC35, Strawiński K. 1936), Strumiany (DC67, Smreczyński S. 1954), Tarnawska Wola (DC32, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Strawiński K. 1937), Warszawa, Pyry (EC07, Strawiński K. 1937)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998), Sandomierz (EB51, Niemczyk E. et Olszak R. 1975)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Borszewice (CC62, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008), Cotoń (XU73, Schumacher F. 1913b), Dębice, II (CD62, Strawiński K. 1937), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kopyść (CC61, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Kromolin (CC52, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Olszynki k. Kamień Mały (VU83, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Korcz A. 1973, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1986, Korcz A. 2000), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Suchy Las (XU21, Kasprowicz A. 1963), Suponin (CE10, Wrzesińska D. et al. 2013), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Śrem (XT37, Korcz A. 1976b), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Czołpińskie Wydmy (XA46, Korcz A. 2003), Dołgie Małe (XA36, Korcz A. 2003), Dołgie Wielkie (XA46, Korcz A. 2003), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Góry Sowie (XA46, Korcz A. 2003), Kanał Gardno-Łeba (XA46, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke C.G.A. 1888), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Smołdziński Las (XA46, Korcz A. 2003), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Wigry (FE38, Chłond D. et al. 2007), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Tolko (DF81, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Dobrcz (CE00, Wrzesińska D. et al. 2013), Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Tleń (CE14, Strawiński K. 1937), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1937), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1937)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Kawęczynek (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Obrocz (FB40, Strawiński K. 1937), Pasieki (FA69, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Nart (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stokowa Góra (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1937)

Sudety Wschodnie
Dobieszów (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a), Stoszowice (XS20, Assmann A. 1854), Ślęża (XS13, Assmann A. 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann A. 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Błotnica Strzelecka (CA19, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bukowica (CA84, Strawiński K. 1937, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny J. 1983, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ostrowy (CB52, Chłodny J. 1983), Panewniki (CA56, Chłodny J. 1983), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Płaza (CA95, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Pniowiec (CA49, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1906b), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Świerklaniec (CA59, Chłodny J. 1976, Lis J.A. 1987b, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tychy (CA55, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żyglinek (CA59, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bobrowa (CB35, Strawiński K. 1937), Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Krakowski (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Strawiński K. 1937), Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Poręba, Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Skała Bukowiec (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Górczyna (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Kopcowa (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skały Sucze (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Wąwóz Jamki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz T. 1957), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Puławy (EB69, Strawiński K. 1937), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Turka (FB18, Lechowski L. 1989a), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Pętal J. 1960), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958, Pętal J. 1960)

Wyżyna Małopolska
Gałkówek (DC13, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1967), Konewka (DC31, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Leszczyny (DB87, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Meszcze (DB19, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński K. 1958b), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Spała (DC30, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937), Wąworków (EB32, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1937)

Wzgórza Trzebnickie
Malin (XS47, Assmann A. 1854), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.