STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Himacerus mirmicoides


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 10 13 30 9 44 18 86



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890), Wola Dębowiecka (EA30, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Zarzecze (FA13, Krasucki A. 1919)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Bystra (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915), Izdebnik (DA12, Stobiecki S. 1915), Jankówka (DA33, Smreczyński S. 1906b), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk E. 1963, Niemczyk E. 1968a), Sucha Beskidzka (CA90, Smreczyński S. 1906b), Tęgoborze (DA70, Stobiecki S. 1915), Tomice, I (CA92, Stobiecki S. 1915)

Galicja
(Nowicki M. 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Sandomierska
Biłgoraj (FB20, Strawiński K. 1955a), Buczyna (DA53, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Ochmanów (DA33, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Broniszewice (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Dobra Nadzieja (XT94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Jarużyn (CD19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kórnik (XT49, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Popielno, II (XU35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Szklarka Radnicka (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tarnowo (XU35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Wyszynki (XU26, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017), Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017), Szczawnica (DV67, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Modlinek (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b), Wisełka (VV78, Lis J.A. et Lis B. 1994a)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Strawiński K. 1955a), Łuków (EC95, Strawiński K. 1955a), Radzyń (FC13, Strawiński K. 1955a), Włodawa (FC71, Strawiński K. 1955a)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kawęczynek (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Obrocz (FB40, Tenenbaum S. 1921), Podlesie (FB22, Tenenbaum S. 1921), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a), rez. Szum (FA58, Strawiński K. 1959b), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Szewnia Dolna (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Tomaszów Lubelski (FA79, Strawiński K. 1955a), Wysoka Góra (FB30, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zamość (FB52, Strawiński K. 1955a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Sokołowiec (WS55, Lanzke A. et Polentz G. 1942)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kurznie (XS84, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Ślęża (XS23, Assmann A. 1854), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński G. et al. 2019b), Świebodzice (WS93, Assmann A. 1854), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wińsko (XT10, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann A. 1854), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Chełm k. Krakowa (DA14, Smreczyński S. 1906b), Czatkowice (DA05, Smreczyński S. 1906b), Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Łomnicki M. 1882), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rudawa (DA05, Stobiecki S. 1915), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Załęcze Wielkie (CB36, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Chełm (FB76, Strawiński K. 1955a), Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Hrubieszów (GB03, Strawiński K. 1955a), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Krasnystaw (FB55, Strawiński K. 1955a), Kraśnik (EB84, Strawiński K. 1955a), Lubartów (FC10, Strawiński K. 1955a), Lublin, I (FB07, Strawiński K. 1955a), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Puławy (EB69, Strawiński K. 1955a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Lisowice, Kamieniołom (CB46, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malin (XS47, Assmann A. 1854), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.